Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Soutěž Miliónový nápad láká vysokoškoláky s podnikavým duchem

Soutěž Milionový nápad hledá jednotlivce i týmy s podnikavým duchem a dobrými nápady. Odvážlivci, kteří do soutěže přihlásí vlastní podnikatelský záměr, mohou pro svůj projekt získat investici ve výši až pěti miliónů korun. Pořadatelé soutěže chtějí motivovat studenty a širokou veřejnost k tvůrčí činnosti v oblasti podnikání.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Soutěž Miliónový nápad láká vysokoškoláky s podnikavým duchem

Milionový nápad je soutěží, do níž se lze přihlásit s libovolným podnikatelským záměrem, nápadem na rozšíření firmy či projektem pro investory. Soutěž se koná již podruhé, v roce 2007 proběhla pod názvem Nápady za milióny. Hlavní cena tehdy připadla Lukášovi Plačkovi a Václavovi Šuserovi za projekt Krtečkův svět. Minulý ročník soutěže zlákal 597 účastníků. Celkově se rozdalo 34 věcných a deset finančních cen v celkové hodnotě téměř dv milióny korun. Letos mohou účastníci na svůj projekt získat investici až pět miliónů korun.

Pořadatelem soutěže je Poštovní spořitelna a Institut rozvoje podnikání (IDE) při Vysoké škole ekonomické v Praze. Očekává se, že značný zájem o účast v soutěži projeví vysokoškoláci, pro které je vstup do světa podnikání lákavý, avšak značně obtížný.

„Pravidelné průzkumy mezi vysokoškolskými studenty ukazují, že zájem o podnikání je mezi nimi velký. Od myšlenky k činu však přejde jen zlomek z nich. Brání jim v tom především nedostatek zkušeností, financí a obav z neúspěchu. Raději proto volí stálé zaměstnání, a to i na školách, které mají k podnikání nejblíže,“ potvrdil Miroslav Křížek, ředitel Institutu rozvoje podnikání (IDE).

Zájemci mohou své podnikatelské záměry promýšlet do května

Kromě hlavní kategorie "Miliónový nápad" (v níž bude vyhodnocen nejlepší podnikatelský záměr) jsou nově připraveny i další dvě kategorie - "Student podnikatel" pro nejlepší studentský projekt a "Potenciál" pro projekt s největším potenciálem růstu. Bez ohledu na umístění se mohou všichni účastníci ucházet o peníze od investorů, kterým se jejich záměr zalíbí. Kvalitu podnikatelských záměrů budou hodnotit akademici, manažeři, novináři, investoři i podnikatelé s letitou praxí.

Hodnotné ceny jsou připraveny pro autory deseti nejlepších projektů v hlavní kategorii a vítěze dvou nových kategorií. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne 27. května 2009. Svůj záměr mohou přihlásit jednotlivci i týmy až do 7. května 2009 prostřednictvím webových stránek www.milionovynapad.cz. Na tomto webu naleznete i veškeré informace a aktuality k průběhu soutěže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků