Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: John Kolesidis, Reuters

Světový běh harmonie (World Harmony Run) ukončil v pondělí 6. října 2008 svou pouť v Praze za účasti mnohonásobného olympijského vítěze Carla Lewise.

Ilustrační foto Foto: John Kolesidis, Reuters
Pochodeň se ohřála i na MŠMT

Evropská větev World Harmony Run, celosvětového štafetového běhu pro podporu mezinárodního přátelství a porozumění, odstartovala v Římě 27. března 2008. Smyslem akce je skrze předávání hořící pochodně hledat cestu k harmonii mezi lidmi různých kultur a národností.

V Evropě nesl mezinárodní tým běžců pochodeň 24 tisíc kilometrů dlouhou trasou přes všech 49 evropských zemí. Závěrečná trasa běžců v čele s Carlem Lewisem začala na Pražském hradě, odkud tým seběhl k Poslanecké sněmovně, kde jej přijala skupina poslanců a poslankyň. Následoval program v Senátu Parlamentu ČR.

Po krátké ceremonii na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy v Karmelitské ulici převzal pochodeň náměstek ministra pro sport, mládež a informatiku Jan Kocourek a v čele běžců doběhl k Mostecké věži u Karlova mostu, kde pochodeň předal pražskému primátorovi Pavlu Bémovi. Primátor, Lewis a běžci ze 49 evropských zemí poté přeběhli Karlův most a doběhli na slavnostní zakončení štafety na Staroměstském náměstí.

"Světový běh harmonie, který byl založen v roce 1987 Sri Chinmoyem, nejmíruplnějším člověkem, kterého jsem poznal, inspiroval milióny lidí v Evropě a kolem celé planety, aby udělali krok pro harmonii a lepší svět," řekl Lewis.


Běh organizuje sdružení dobrovolníků World Harmony Run ve spolupráci s místními úřady, školami a sportovními kluby. V České republice se Běh harmonie poprvé konal v roce 1991 a letos se jedná již o 13. ročník na našem území.

Více informací naleznete na stránkách www.worldharmonyrun.org/czechrepublic/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků