Hlavní obsah

Nákupem knih na internetu mohou studenti ušetřit tisíce

Studujete na univerzitě a chcete ušetřit? Nakupujte knihy a skripta na internetu. Tak zní rada školního inspektora ze státu New York studentům amerických vysokých škol, uvedl americký deník The Buffalo News. Chytrým nakupováním prý mohou posluchači univerzit v přepočtu na naši měnu ušetřit až několik tisíc korun za semestr.

Nákupem knih na internetu mohou studenti ušetřit tisíce

Úspory za semestr dosahují v případě studentů, kteří využívají nákupu knih na internetu, průměrně 250 dolarů, což je kolem 4700 korun. Oproti nákupům v univerzitních knihkupectvích mohou studenti ušetřit 40 %.

Úspory se liší případ od případu. Například studenti elektronického inženýrství mohou chytrým nákupem ušetřit i přes 300 dolarů.

Státní inspektor Thomas P. Di Napoli také vypočítal, že cena učebnic roste v průměru o 6 % za rok. Náklady na nákup učebnic dnes odpovídají dvojnásobku stavu z roku 1986.

Inspektor prostudoval sylaby vyučovaných předmětů

Di Napoli společně se svými kolegy vypočítal náklady na pořízení učebnic na základě prostudovaní sylabů s obsahem povinné a doporučené literatury pro jednotlivé předměty vyučované na univerzitách.

I v České republice představuje ve většině případů nákup prostřednictvím internetových knihkupectví úspornější variantu. Vyučující ale po posluchačích někdy vyžadují nastudování textů, které vycházejí v malém nákladu a k dostání jsou pouze v univerzitních knihkupectvích či knihovnách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků