Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo

ČVUT rozjíždí další soutěž pro středoškoláky

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze (FJFI) odstartovala novou soutěž pro středoškoláky. Jmenuje se Výzva krizím a je určena mladým lidem od 15 do 19 let.

Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo
ČVUT rozjíždí další soutěž pro středoškoláky

„V soutěži středoškoláky vyzýváme, aby se zamysleli nad tématem energie, potřebností či využíváním energetických zdrojů, aby navrhli vlastní řešení energetické krize,“ říká Andrea Vondráková z rektorátu ČVUT. Středoškoláci mohou posílat fotografie s komentářem nebo texty, obojí prostřednictvím webové stránky soutěže. Kritériem pro hodnocení budou originalita nápadu, kvalita zpracování a autorův rozhled. „Vítána je nadsázka a vtip,“ zdůrazňuje Vondráková.

Nejzajímavější a nejvtipnější fotografie a texty vybere odborná porota, z nich budou určeni vítězové, kteří obdrží zajímavé ceny a budou se moci zúčastnit celoročních aktivit FJFI ČVUT určených studentům středních škol  a veřejnosti. Vybrané soutěžní příspěvky budou současně prezentovány na výstavě v budově FJFI v Praze 1.

„Rádi bychom středoškoláky lépe informovali o aktivitách, které pro ně organizujeme a současně prohloubili konkrétnější vazby na střední školy tak, aby v budoucnu již existovalo partnerské prostředí. A to jak pro získávání kvalitních vysokoškolských studentů, tak i pro podporu výuky na středních školách,“ uvedl Libor Škoda z FJFI.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků