Hlavní obsah

Britové mají oficiální seznam míst vhodných pro školní výlety

Britská vláda se rozhodla pomoci školám s organizací výletů pro žáky. Zveřejnila seznam 65 doporučených míst pro organizaci výuky mimo školní lavice. Vybraná místa splňují bezpečnostní nároky a zaručují vhodný program školní exkurze.

Britové mají oficiální seznam míst vhodných pro školní výlety

Seznam doporučených míst vznikl na žádost samotných učitelů, kteří často se žáky neopouštěli práh školy, protože nechtěli podstoupit riziko soudní žaloby v případě, že by došlo k úrazu některého žáka.

Avšak ani místa, která nyní obdržela ministerskou garanci, přirozeně nemohou úrazům zcela zamezit. Ministerští úředníci a inspektoři dbali hlavně na to, aby v místě byla dostupná lékařská péče.

Ministr Balls se podle svých slov chtěl vyvarovat toho, aby jediným kritériem pro zařazení výletního místa na seznam byly pouze bezpečnostní záruky. Seznam zohledňuje i skutečnost, zda má dané místo vazbu na některé z témat školního kurikula. Děti by se na školním výletě rovněž neměly nudit. Ze seznamu doporučených míst mohou učitelé vybírat například přírodní rezervace, zvířecí farmy, outdoorová centra, muzea, školící střediska či divadla.

Školní inspektorka Christine Gilbertová považuje školní exkurze za významnou součást školní výuky. Pro řadu britských školáků jsou však podle ní výlety v průběhu školního roku zcela výjimečnou událostí, což by se i díky nově existujícímu seznamu doporučených míst mělo změnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků