Generálka maturit odstartovala v pondělí zkouškami z českého jazyka a literatury. V úterý vybírali studenti mezi matematikou a cizím jazykem.

Tři čtvrtiny si v rámci generálky zvolily podle šéfa maturit Pavla Zeleného angličtinu, pětina němčinu a zbytek se nechá otestovat z francouzštiny, španělštiny nebo ruštiny. „Tři čtvrtiny zkoušek se konají v základní úrovni obtížnosti. Čtvrtina ve vyšší,“ oznámil Zelený.

Testy z angličtiny (pdf)
Základní úroveň obtížnosti - písemná práce
Základní úroveň obtížnosti - didaktický test
Vyšší úroveň obtížnosti - písemná práce
Vyšší úroveň obtížnosti - didaktický test
Základní úroveň obtížnosti - poslechová část
Vyšší úroveň obtížnosti - poslechová část

Výsledky testů budou k dispozici až v listopadu

Správné odpovědi na otázky z maturitních testů budou k dispozici až na začátku listopadu po ukončení generálky státních maturit, do té doby publikovány být nemohou. Důvod osvětlil Petr Habáň, mluvčí Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), které testy vyhotovilo.

"Klíče k úlohám z generálky zveřejníme po 3. listopadu. To je termín, do kterého nejpozději od nás školy dostanou výsledky. Do té doby si mohou školy se svými žáky vyzkoušet i úrovně, které si pro generálku nevybraly. Řada škol o tom podle ohlasů, které se k nám dostaly, opravdu uvažuje. Zveřejněním výsledků už nyní by tahle možnost ztratila smysl," sdělil Novinkám Habáň.

Novinky zveřejní správné odpovědi ihned, jakmile budou k dispozici.

 Vyzkoušejte si také
Test z matematiky základní úroveň ke stažení v pdf ZDE
Test z matematiky vyšší úroveň ke stažení v pdf ZDE

Test ČJ a lit. základní úroveň ke stažení v pdf ZDE
Test ČJ a lit. vyšší úroveň ke stažení v pdf ZDE