Den otevřených dveří pro uchazeče o doktorské studium na PEF se uskuteční v úterý 5. května 2009 od 9 hodin. Pro uchazeče přicházející odjinud i současné studenty bude nově představen Průvodce doktorským studiem na PEF.

„Doktorské studium na PEF umožňuje studentům působit v dobrém kolektivu, věnovat se zajímavým výzkumům a rozvíjet své schopnosti, protože pracovní náplň je tvůrčí a různorodá,“ vysvětluje Pavel Žufan, proděkan pro vědu a výzkum na PEF. Doktorské studium také nabízí příležitost zlepšovat své jazykové znalosti, které studenti uplatní při stážích v zahraničí nebo na konferencích. Student po úspěšném absolvování doktorského studia získá titul Ph.D. Jedná se o mezinárodně uznávaný titul, uváděný za jménem, který představuje vědeckou hodnost doktora.

Ekonomie, management i informatika

V akademickém roce 2009/2010 otevírá PEF tři doktorské studijní programy: Ekonomika a management, Hospodářská politika a správa a Systémové inženýrství a informatika. Přihlášky jsou dostupné na děkanátě PEF a uchazeči o studium je mohou podávat do 15. května 2009. Přijímací zkoušky, které se skládají z odborného přehledu z dané tématiky, proběhnou 23. června 2009. Obsah přijímacích zkoušek je specifický pro jednotlivé studijní programy.

Více informací se uchazeči o doktorské studium dočtou v brožurce, kterou obdrží v rámci dne otevřených dveří. Najdou jej také na webových stránkách fakulty.

Průvodce je možné získat zde