Fotbalové Euro mají za sebou i čeští a slovenští školáci

Novinky, Scio

PRAHA

V době konání fotbalového mistrovství Evropy svedli pomyslný boj o titul evropských šampionů i čeští a slovenští školáci. Přes tisíc účastníků ze základních a středních škol prošlo soutěží ve fotbalovém herním simulátoru UEFA Euro 2008. Šlo již o devátý turnaj v počítačových hrách pro školáky.

Organizátor soutěže, Českomoravský svaz progamingu, tentokrát uspořádal turnaj ve hře UEFA Euro 2008 od Electronic Arts. Nejlepších osm finalistů bojovalo o titul šampiona ve VOLNÝ PG Cyber Café Nový Smíchov. První kvalifikační kola absolvovali soutěžící již v květnu.

Soutěž zaznamenala nemalý zájem ze strany žáků a studentů. Celkem si simulátor fotbalové hry zahrálo 1195 hráčů ze 157 českých a slovenských škol.

Vítězem turnaje se stal Jan Šenkýř z Kostelce nad Labem, druhý hráč dlouhodobého hodnocení ČMSP, který ve finálovém utkání porazil Lukáše Černého z Klášterce nad Ohří v poměru 3:2 na zápasy.

Odměnou mu byl počítač Fujitsu Siemens SCALEO, hráči na dalších medailových pozicích získali LCD monitory téže značky.