Hlavní obsah
Hana Pacíková se svou třídou Foto: Jan Handrejch, Právo

Zlatého Ámose vyhrála Hana Pacíková z policejní školy v Holešově

Cenu Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku v šestičlenném finále vybojovala Hana Pacíková. Učitelka práva a kriminalistiky na střední a vyšší odborné policejní škole v Holešově zvítězila nejen u patnáctičlenné odborné poroty v čele s Janem Cimickým, ale také u žáků zúčastněných škol. Děti ji vyhlásily Dětským Ámosem.

Hana Pacíková se svou třídou Foto: Jan Handrejch, Právo
Zlatého Ámose vyhrála Hana Pacíková z policejní školy v Holešově

Tradiční anketu potřetí za sebou vyhrála žena, Pacíková na trůnu vystřídala Ivanku Hájkovou.

Do úzkého finálového kola se probojovali ještě Barbora Holasová ze ZŠ Spálov na Jičínsku, Bohumila Janovská z Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem, Jiří Janovský ze ZŠ Nučice v Praze-Západ, Tomáš Jůzl ze ZŠ Hálkova v Humpolci na Vysočině a Radek Matuška ze Střední průmyslové školy chemické.

Pacíkové zřejmě dělají její studenti radost. „Ve všem je výjimečná. Je to naše druhá máma, ona ve všem pomůže. Pomáhá ve školních i soukromých věcech, ve všem se na ni můžeme obrátit. Má k nám mateřský přístup,“ překřikovali se nadšení studenti policejní školy po slavnostním vyhlášení vítězů.

Baví je to

Na svou učitelku, kterou přes regionální kolo protlačili do 16členného semifinále, a nakonec mezi finálních šest vyvolených, nedají dopustit. „Není přísná, je hodná, ale umí naučit. Umí to podat takovým způsobem, že nás to zaujme, a zároveň se to chceme učit, takže nás to baví. Není to tak, že to jen odvykládá a odejde. Ptá se nás, jestli to chápeme,“ řekla Právu jedna z Pacíkové studentek.

Udělovaly se také doprovodné ceny pro učitele některých předmětů, v nichž se vybíralo ze všech účastníků. Nejlepší fyzikářkou se stala Jana Czuchová ze ZŠ TGM v Hrádku nad Nisou. Matematickým Ámosem ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) vyhlásil Martinu Hudecovou ze ZŠ na Kavčích horách. Jako jediný z finalistů uspěl v dílčích cenách Radek Matuška z brněnské chemické průmyslovky, který se stal Ámosem chemikářem.

Titul Ámos sympaťák za výhru v SMS hlasování získal dějepisář Jiří Janovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků