Hlavní obsah
 

V Chile přemístili poslední žáby loa z divočiny do zoo

Zoologická zahrada v chilském hlavním městě Santiago de Chile minulý týden přemístila poslední kusy kriticky ohrožených žab loa z volné přírody, aby zabránila vyhynutí druhu. Posledních známých čtrnáct odchycených kusů je teď v dané zoo, informovala agentura Reuters.

 
V Chile přemístili poslední žáby loa z divočiny do zoo

Přirozeným stanovištěm pro tento druh žab je právě řeka jménem Loa, nejdelší tok v Chile, která se nachází v severní části země. Protéká rovněž pouští Atacama. Žába loa se má obecně nacházet v oblastech suchého chilského severu, avšak nyní se už nacházela jen na jediném známém místě – ve vysychající části řeky Loa u města Calama.

Vzhledem k pokračujícímu suchu a skutečnosti, že se jedná o druh ohrožený vyhynutím, chilští vědci shromáždili poslední divoké žáby, které našli, a dopravili je do zoo v hlavním městě Santiagu. Šlo o pouhých 14 kusů.

Podle místních úřadů bylo učinění tohoto rozhodnutí obtížné, ale nutné.

Spáří se?

Herpetolog Andres Cherrier uvedl, že žáby budou v zoo samozřejmě krmeny. Doufá, že se nakonec spáří, aby se zvýšil počet kusů příslušného vymírajícího druhu obojživelníků.

„Nevzdáváme se naděje, že se druh žab zotaví a navrátí se do svého přirozeného divokého prostředí,“ dodala na závěr podle agentury Reuters chilská ministryně životního prostředí Carolina Schmidtová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků