Hlavní obsah
Jakub Hoffmann na vyhlášení výsledků soutěže mladých architektů Inspireli Awards Foto: Inspireli

Student ČVUT vyhrál mezinárodní soutěž mladých architektů

Student Fakulty architektury Českého vysokého učení technického v Praze Jakub Hoffmann vyhrál první ročník mezinárodní soutěže mladých architektů Inspireli Awards. Jak informovala mluvčí fakulty Kateřina Rottová, v konkurenci 250 studentů z 45 univerzit z 25 zemí uspěl s projektem pro Muzeum finské architektury v Helsinkách.

Jakub Hoffmann na vyhlášení výsledků soutěže mladých architektů Inspireli Awards Foto: Inspireli
Student ČVUT vyhrál mezinárodní soutěž mladých architektů

Soutěž byla určena architektům a designérům do 30 let. Všichni se prezentovali fotografiemi svých projektů a realizací na webových stránkách soutěže. Nejlepších 50 postoupilo do finále, kde o vítězích rozhodovala odborná porota, jejímž předsedou byl architekt, výtvarník a designér Bořek Šípek, který v sobotu zesnul. [celá zpráva]

Vítěz pro Muzeum finské architektury navrhoval nové prostory pro pořádání besed, přednášek nebo výstav. Na projektu Hoffmann pracoval při pobytu na Aalto University v Helsinkách v rámci programu Erasmus.

„Vítězství v soutěži je pro mě pocta, vážím si ho a je pro mě velkou motivací do další práce,” uvedl.

Na druhém místě v soutěži skončil Kuo Jao-ťien z čínské univerzity Fo-šan, třetí byla Renata Horová z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Chystá se na sportovní centrum Univerzity Karlovy

Hoffmann nyní začíná v ateliéru architekta Ondřeje Císlera pracovat na diplomové práci, jež bude prohloubením připravovaného Kampusu Albertov, nových vědeckých pracovišť Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

„Budu se zabývat projektem sportovního centra Univerzity Karlovy. Spojím tak dvě věci, které mě zajímají - sport a architekturu - do jednoho projektu,” doplnil vítěz Inspireli Awards 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků