Hlavní obsah

Policisté v Praze 1 se učí, jak nakládat s bezdomovci

Městská část Praha 1 se zapojila do vzdělávacího kurzu, který organizuje Institut pro místní správu Praha (příspěvková organizace MV ČR) a který je určený pro příslušníky Policie ČR a městské strážníky. Kurz je zaměřen na práci s lidmi bez domova a jako pilotní je realizován převážně právě na území Prahy 1. Školení se skládá jak z teoretické, tak praktické části.

Policisté v Praze 1 se učí, jak nakládat s bezdomovci

 
Cílem je aby policisté a strážníci měli povědomí o organizacích, které se bezdomovectvím dlouhodobě zabývají a jaké služby na daném území poskytují. Měli by ale být také obecně argumentačně vybaveni a připraveni na nejčastější modelové situace, se kterými se při své práci s touto cílovou skupinou setkávají.

Teoretická část kurzu v délce osmi vyučovacích hodin nabízí témata Sociální pohled na bezdomovce, Zdravotní péče o bezdomovce, Pohled poskytovatele sociálních služeb na bezdomovectví, Bezdomovectví z pohledu Policie ČR a Městské policie (legislativa, praktické zkušenosti, prevence, předcházení vzniku bezdomoveckých lokalit).

Praktická část kurzu se skládá ze čtyř částí: Pochůzka účastníka kurzu s pracovníkem poskytovatele sociálních služeb, Pochůzka účastníka kurzu v obvyklém teritoriu s doprovodem pracovníka poskytovatele sociálních služeb, Exkurze na oddělení sociální prevence Městské části Praha 1, Závěrečná výměna praktických zkušeností, názorů, námětů.

Cílem praktické části je mimo jiné ukázat v reálné situaci práci pracovníků poskytovatele sociálních služeb s bezdomovci, vysvětlit si, jak uvažuje jedinec, který se ocitne v postavení bezdomovce, či jak lze lidem na ulici pomáhat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků