Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Očkování by podle Senátu nemělo být podmínkou účasti dítěte na škole v přírodě

Na školu v přírodě či letní tábor by podle Senátu mohly i neočkované děti. Předpokládá to senátorský návrh novely o ochraně veřejného zdraví, s nímž se ve středu horní komora ztotožnila. Chce také z půl miliónu na 30 tisíc korun snížit maximální výši pokuty pro mateřské školy, které by přijaly neočkované dítě.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Očkování by podle Senátu nemělo být podmínkou účasti dítěte na škole v přírodě

Novelu nyní dostane k posouzení vláda a Sněmovna, která loni obdobné senátní úpravy ve vládní novele odmítla. Pod aktuální senátorskou předlohu se podepsala téměř polovina všech senátorů ze všech frakcí.

Není důvod, proč by se neočkované děti nesměly účastnit škol v přírodě, když se po zbytek roku mezi vrstevníky běžně pohybují.
Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu

Místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL a nestraníků uvedla, že cílem novely není vyřešit otázku povinnosti či dobrovolnosti očkování, ale napravit dvě nelogičnosti stávajícího zákona.

Podle senátorky není důvod, proč by se neočkované děti nesměly účastnit škol v přírodě, když se po zbytek školního roku běžně pohybují mezi svými vrstevníky.

Likvidační pokuta

Senátorka ČSSD a někdejší ministryně zdravotnictví Milada Emmerová k další části novely potvrdila, že až půlmiliónová pokuta za přijetí neočkovaného dítěte do mateřské školy je nepřiměřeně vysoká. Podle předkladatelů by byla pro školky likvidační.

Podobné úpravy Senát prosazoval loni v létě ve vládní novele zákona o ochraně veřejného zdraví. Sněmovna ale tehdy tyto úpravy odmítla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků