Hlavní obsah

Na mistrovství světa hraček se bude soutěžit i v tahání kačera

Hračky profesionálně zhotovené, ale především hračky vlastnoručně vyrobené pro radost budou v sobotu středem pozornosti na prvním ročníku Mistrovství světa hraček v Pasece na Olomoucku.

Na mistrovství světa hraček se bude soutěžit i v tahání kačera

Kromě výstavy nových i historických panenek, autíček a dalších věcí určených pro potěšení hlavně mladší části populace čeká na účastníky akce i spoustu soutěží. Budou se moci zapojit například do závodů koloběžek, tahání kačera či běhu s panenkou nebo velkým medvědem.
Podle organizátora Zdeňka Knápka má pořádání akce dva důvody. Prvním je snaha připomenout, že v tuzemsku byla a stále ještě je tradiční výroba hraček na vysoké úrovni. "Druhým důvodem je  nabídnout dětem i dospělým aktivně prožitý den bez televizní obrazovky a počítačového monitoru. Mnohé děti už několik dnů pilně vyrábějí hračky, se kterými chtějí soutěžit," prozradil Knápek.
Podle něj je mistrovství určeno pro všechny, kteří si chtějí hrát a o hračkách se něco dozvědět. V Kulturním domě budou od 10:00 vystaveny hračky současné i historické. "Uskuteční se beseda o historii výroby hraček na našem území, včetně poradny pro začínající sběratele. Sběratelé historických hraček si budou moci navzájem vyměnit svoje přebytky," doplnil Knápek.

Titul čeká i profesionály

Odborná porota bude hodnotit vystavené hračky. Titul "mistr světa hraček" získá mimo jiné profesionální firma, jejíž produkty nejvíce zaujmou. Kromě toho porota vybere vítěze amatérské soutěže v několika věkových kategoriích. Soutěžit lze pouze s vlastnoručně vyrobenými hračkami. Mohou být například z papíru, dřeva, kovu, látky, proutí, hlíny i plastu, ale vždy musí jít o hračku vyrobenou podle vlastního návrhu, říkají pravidla soutěže.
Zatímco děti od šesti let mohou do klání věnovat svůj vlastnoruční výtvor, pro předškoláky bude připravena soutěž v testování hraček. "Dětem, které si budou hrát nejlépe, bude udělen čestný titul mistr světa v testování hraček," slíbil Knápek.
Dopoledne je připraven pro děti i rodiče zábavný program v centru obce, kde nedávno otevřeli novou in-line dráhu. Děti tam mohou prohánět autíčka, koloběžky a zúčastnit se některých již pozapomenutých her.
Mistrovství světa hraček není v Pasece první nevšední akcí. V minulých letech se tam na podzim konala například mistrovství světa ve sbírání hub.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků