Hlavní obsah
Maximální soustředění, mozek jede na plné obrátky. Tak to vypadalo 25. listopadu v míčovně Pražského hradu. Foto: Petr Horník, Právo

Logická olympiáda vyšla hlavně chlapcům

Nejbystřejší hlavy ze škol se v pondělí 25. listopadu sešly v míčovně Pražského hradu, aby ve svých řadách našly absolutního vítěze letošního ročníku Logické olympiády. Do finále postoupilo 195 účastníků, kteří soutěžili ve třech věkových kategoriích: 3. až 5. třída ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy.

Maximální soustředění, mozek jede na plné obrátky. Tak to vypadalo 25. listopadu v míčovně Pražského hradu. Foto: Petr Horník, Právo
Logická olympiáda vyšla hlavně chlapcům

Akci za podpory Nadace Renáty a Petra Kellnerových pořádá Mensa ČR. Jedním z hlavních partnerů je i soukromá škola Open Gate, která se snaží mladé talenty podporovat.

„Pokud dítě zvládá úlohy a nijak na sebe neupozorňuje, nemusí učitel ve všech případech talent odhalit. My můžeme právě takovým žákům ze sociálně slabého prostředí poskytnout stipendium a vytvořit jim podmínky pro další rozvoj,“ uvedla Petra Dobešová, jednatelka školy Open Gate.

V první věkové kategorii exceloval Jakub Pazdera ze ZŠ Křídlovická v Brně, druhou kategorii ovládl Mikuláš Jandík z Gymnázia Christiana Dopplera v Praze, mezi středoškoláky vyhrál Václav Trpišovský z Open Gate School v Babicích, který v soutěži zvítězil již v roce 2014 a 2015.

Vítězové dostali jako cenu notebook. „Je to bez nadsázky největší mensovní akce na světě svého druhu,“ řekl místopředseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein.

Letos se do soutěže přihlásilo 71 208 dětí, což je za dobu dvanácti let fungování olympiády rekordní počet. Celkově se zapojily děti z 3249 škol.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků