Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Akademie věd ČR

Akademie věd opět chystá Týden mozku

Týden mozku je cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách. Akademie věd ČR jej pořádá již podevatenácté, a to od 13. do 17. března 2017. Akce je součástí tzv. Brain Awareness Week (BAW), celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o přínosech výzkumu mozku.

Ilustrační foto Foto: Akademie věd ČR
Akademie věd opět chystá Týden mozku

Týdnem mozku tradičně ožije budova Akademie věd na Národní třídě v Praze. Během něj vystoupí na 14 předních českých neurovědců a fyziologů, mezi nimi například odborník na neurofyziologii sluchu a hlavní organizátor akce Josef Syka, průkopník mikroneurochirurgie Eduard Zvěřina či specialistka na poruchy příjmu potravy Hana Papežová.

Lidé si otestují paměť a orientaci

Cyklus přednášek doplní doprovodný program, při němž si návštěvníci budou moci vyzkoušet svou paměť a prostorovou orientaci v Memory parku, případně si prohlédnout výstavu Mozek v akci a dozvědět se, jak je lidské myšlení propojeno se zrakem.

Foto: Akademie věd ČR

Jakub Pok ze Školy paměti všechny zájemce naučí, jak využít více z kapacity paměti, kterou málokdo používá v plném rozsahu.

Návštěvníci budou mít také možnost se dozvědět vše o epilepsii včetně rad, jak epileptikovi poskytnout první pomoc.

Vstup na všechny akce v rámci Týdne mozku je zdarma, z důvodu omezených kapacit přednáškových sálů se však vyžaduje registrace na tomto webu. Zde se rovněž návštěvníci dozvědí další informace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků