"O tom, že by se tam používaly nějaké nekvalitní suroviny nebo prošlé věci, se mluvit vůbec nedá, protože by na to hygiena určitě přišla," namítl mluvčí. Poukázal na to, že kvalita jídla a chuť jsou dvě odlišné věci. Obědy musejí mít vyváženou nutriční hodnotu a musejí vyhovovat příslušným normám.

"Každý nejí úplně všechno. Když někdo přijde později a má třeba na výběr už jen ze dvou jídel, tak se může stát, že to jsou jídla, která mu třeba nechutnají," poznamenal mluvčí s tím, že trefit se do apetitu 800 nebo 900 strávníků je dost obtížné.

Největší investice města za poslední roky

Nová jídelna byla zkolaudována v polovině prosince a 4. ledna byla otevřena. Radnice si kvůli stavbě vzala bankovní úvěr. Náklady na výstavbu včetně vybavení a archeologického průzkumu se nakonec vyšplhaly na 75 miliónů korun, jde o největší investici ve městě za poslední roky.

V jídelně s kapacitou 1000 strávníků v současnosti vaří školní kuchařky, od září by měl obědy zajišťovat soukromý provozovatel, což bude podle radnice pro město výhodnější. "Teď se zpracovává koncesní řízení a na jeho základě by měl být vybrán nový provozovatel, který by měl nastoupit k 1. srpnu, aby si stihl celý provoz připravit na první školní den," dodal mluvčí.

Zatím se v jídelně stravují žáci rakovnických základních škol, gymnázia a učitelé, od září by podle Poláka mohla toto zařízení využívat i širší veřejnost. Město původně uvažovalo o přestavbě původní jídelny, která přestala vyhovovat hygienickým požadavkům. Z vyhodnocení celé situace ale vyplynulo, že by rekonstrukce stála téměř stejně jako stavba nového objektu.