V pořadí již 12. večer Impro Woo večerů (woo z angl. vábit, ucházet se, lákat) ve sklepních prostorách pražského Mohaji café (pátek 31. května od 19:00 hodin) dostal název: Na dráze. Více než hodinu a půl vás dvojice improvizátorů přenese do světa, kde je vše možné. Divadelní formou ve stylu stand-up s live hudbou, tak vznikají příběhy, které prezentují běžný život nás všech, okořeněný humorem a skrytým poselstvím.

„Ráda pracuji s retrospektivou. Jednotlivé věci se na sebe nabalují a vytváří mozaiku, která v sobě nese vždy hlavní proud. Důležitá složka je také lidské tělo jako nástroj tvorby. Je krásné pozorovat, čeho všeho je schopné ve stavu uvolnění v napětí. Tak jako v životě a přírodě, které jsme součástí,“ říká herečka, improvizátorka a básnířka Jitka Osička.

Nepřeberné množství hereckých poloh se tak automaticky diferencuje dle střihových sekvencí vznikajících příběhů vždy v danou chvíli - tady a teď. Žádný předem připravený scénář. Vše je čistá improvizace. S hudebníkem Ondřejem Glogarem vystoupí Jitka podruhé.

„Sama hudba, kterou Ondřej prezentuje, nese příběh. Vzájemná spolupráce na jevišti i mimo něj se tak přenáší i na jiné projekty. Čeká nás například vystoupení na vernisáži malíře Otto Plachta v městě Linz a další,“ dodává Jitka Osička, která bude ztvárňovat výtdvarníkovy obrazy do prostoru v rámci autorského projektu Pohybové obrazy v doprovodu kosmického nástroje handpan.

Akademický malíř Otto Placht je taktéž autorem plakátu na další Impro Woo večer a zároveň ilustrátorem třetí básnické sbírky Jitky Osičky s názvem: Kože hadí, která vyjde na přelomu jara a léta 2019 v nakladatelství MaHa.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.