Hlavní obsah
Fotografickou soutěž na téma "Pražské stromy", vyhlašuje stejnojmenný web, který letos v dubnu slaví 6. let od svého vzniku. Foto: Aleš Rudl

Znáte zajímavý strom v Praze? Zapojte se do fotografické soutěže

V pondělí 4. dubna byl vyhlášen 3. ročník fotografické soutěže na téma Pražské stromy. Soutěžící mohou posílat fotografie, jejichž hlavním námětem jsou stromy rostoucí na území Prahy. Nejlepší snímky vybere odborná porota a na slavnostním vyhlášení se soutěžící mohou těšit na mnoho hodnotných cen.

Fotografickou soutěž na téma "Pražské stromy", vyhlašuje stejnojmenný web, který letos v dubnu slaví 6. let od svého vzniku. Foto: Aleš Rudl
Znáte zajímavý strom v Praze? Zapojte se do fotografické soutěže

Cílem soutěže je objevit stromy, které si zaslouží naši pozornost. Důležité je jak estetické hledisko, tak i spojení stromu s historií a místem na kterém roste.

Soutěž vyhlašuje web o památných a významných stromech Prahy – Pražské stromy a Agentura Koniklec.

Fotografie je potřebné posílat v digitální podobě e-mailem nebo jinou elektronickou formou v dostatečné kvalitě a vždy uvést přesné místo, kde strom roste. Vítané je též připojení dalších informací ke stromu či okolnostech, jak snímek vznikl.

Příspěvky je možné zasílat do konce srpna 2016. Sběrná adresa pro zasílání snímků je prazskestromy@seznam.cz. Každý soutěžící může poslat maximálně 5 fotografií.

Slavnostní vyhlášení s promítáním fotografií proběhne na konci září. Pro autory nejlepších snímků je připraveno mnoho odměn (knižní novinky, předplatné časopisu, poukázky na fotografické služby a řada dalších), které poskytli partneři soutěže.

Více informací o soutěži můžete nalézt na webu www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných a významných stromech Prahy.

Soutěž probíhá v rámci projektu spolufinancovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Webové stránky Pražské stromy, které soutěž vyhlašují, slaví nyní v dubnu své 6. narozeniny. Připravovanou novinkou bude, že v průběhu jara dostanou nový kabát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků