Hlavní obsah
Zdobení Valentýnských perníčků Foto: Petr Mráček

Známé osobnosti zdobily valentýnské perníčky

Mnohé známé osobnosti, které měly čas a nebyly zrovna postiženi chřipkovou epidemií, se setkali v úžasném pernikářství na pražské Malé Straně a kromě exkurze u majitelky Lucie Ferencové si vyzkoušeli ojedinělou formu zdobení pravého českého perníku.

Zdobení Valentýnských perníčků Foto: Petr Mráček
Známé osobnosti zdobily valentýnské perníčky

Ve Sweet Prague se tak 13. února sešli třeba skladatel Zdeněk Barták s manželkou, zpěváci Josef Vágner nebo Peter Pecha s přítelkyněmi. Dále přišli herec, moderátor a syn Jana Wericha Jiří Werich Petrášek, lékařka a exministryně zdravotnictví Marie Součková, herec a imitátor Petr Martinák či Anife Vyskočilová se synem.

Zajímavostí je, že jak Anife, tak provozovatelka pražského perníkového světa Lucie jsou obě bývalými partnerkami herce Ivana Vyskočila. „Ne, my si rozhodně škubat vlasy nebudeme. Není důvod, jsme v pohodě. A já jsem moc ráda, že Ivan měl po mě tak krásnou a šikovnou holku, jakou je Lucka. Vždyť ty její perníčky, to je umělecké dílo,” pochvalovala si Anife.

Když si všichni prohlédli perníkové výtvory a dozvěděli se, že pravý český perník pochází z Trutnova, a že do něj patří třeba i pepř - od toho právě slovo perník - kdysi “peperník”, jali se do romantických spodních prostor malovat připravené perníčky. 

„To jsem zvědav, co z toho vytvoříme,” ptal se Zdeněk Barták. Zadání bylo jasné - Valentýn, ale každý to mohl pojmout po svém. A zatímco někteří dělali srdíčka různě zdobený, například zpěvák Josef Vágner s přítelkyní Marlen vytvořili jakési “puzzle”, které připomínalo sexy děvu v plavkách složenou z několika dílů. A v podstatě také “soutěž” vyhráli. „My jsme nepřišli soutěžit, my jsme přišli proto, aby nám bylo dobře, a trochu jsme si zablbli,” svěřil se Vágner.

Všem, kteří perníčky zdobili, se díla velice zdařila. Někteří budou potravinářskou barvu spojenou s rumovou přísadou, kterou se právě na perníčky maluje, smývat ještě pár dní. „Ale odcházíme s krásným pocitem úžasné atmosféry. Hned bych sem šla pracovat,” svěřila se Marie Součková, podobně jako ostatní hosté. 

„Já jsem slyšela, že “perník” se říká v Česku taky droze…,” smála se vždy vtipná Anife Vyskočilová.„ Po náročných zkouškách na muzikál Rocky je to skvělá chvíle, jak se zrelaxovat v krásném prostředí a ještě u něčeho tak dobrého, jako je perník,” podotkl hlavní představitel Rockyho Peter Pecha. 

„Jsem moc ráda, že přišli tak milí lidé, kteří jsou úspěšní ve svých oborech. Že se jim u nás líbilo a odnesli si také nějaký ten výtvor od nás. A pokud se budou rádi vracet, bude nás to moc těšit,” podotkla perníkářka Lucie Ferencová s příslibem, že podobnou akci chce zorganizovat i na Velikonoce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků