Hlavní obsah
Foto: Zlínský zámek o.p.s.

Zlínský zámek pořádá Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové

Už potřetí zpestří prázdninový program na zámku obnovená tradice letní slavnosti. Svatoanenská slavnost baronky Hauptové odkazující k posledním majitelům zámku proběhne na nádvoří tuto sobotu od 18 hodin. Během večera nabídne vystoupení cimbálovky, besedu s historikem Zdeňkem Pokludou a jazzový koncert.

Foto: Zlínský zámek o.p.s.
Zlínský zámek pořádá Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové

Původní letní slavnosti pořádal už na konci 19. století baron Štěpán Haupt, poslední ze šlechtických majitelů zámku, k poctě své ženy Anny. Do jejich současné podoby byly obnoveny v roce 2017. „Oba dosud uskutečněné ročníky Svatoanenské slavnosti baronky Hauptové se vydařily,“ potvrdil Martin Pášma, ředitel pořádající společnosti Zlínský zámek o. p. s. „Pro úspěch se proto nemění ani program.“

V 18 hodin zahájí slavnost vystoupení cimbálové muziky. O hodinu později bude následovat vyprávění zlínského historika a spisovatele Zdeňka Pokludy, které se bude věnovat historii zámku. A na závěr se mohou návštěvníci těšit na jazzovou hudbu v podání klavíristy Štěpána Holíka a jeho hostů.

Vstupné na Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové činí 120 Kč, místa je možné rezervovat předem na telefonním čísle 602 560 020. V případě nepříznivého počasí bude program z nádvoří přesunut do vnitřních prostor.

Akce je součástí zámeckého kulturního léta, které má na programu i další akce:

2. 8.        Latino Jazz Night

10. 8.      Flamenco - vystoupení a výuka v podání skupiny Pueblo Flamenco

Další informace na www.zlinskyzamek.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků