Hlavní obsah
Sídlo Zlínského kraje. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Zlínský kraj varuje občany před pokusy podomních prodejců nabízet nákup energií

Zlínský kraj upozorňuje obyvatele, aby byli ostražití před podomními prodejci energií, kteří se odvolávají na údajný požadavek kraje nabízet tyto služby jejich prostřednictvím.

Sídlo Zlínského kraje. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Zlínský kraj varuje občany před pokusy podomních prodejců nabízet nákup energií

„Chceme varovat občany před těmito podvodnými praktikami podomních prodejců, kteří se zkoušejí zaštiťovat Zlínským krajem. Je to lživé tvrzení, protože Zlínský kraj neorganizoval a neorganizuje žádné nákupy komodit pro veřejnost,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje Milan Štábl.

Kraj podle Štábla pomáhá obcím, respektive územním samosprávám tím, že jim poskytuje informační a poradenský servis týkající se zvýšení energetické efektivnosti a soběstačnosti, případně pomáhá s přípravou projektů v oblasti energetiky.

„V žádném případě však Zlínský kraj neorganizuje zprostředkování nákupů pro veřejnost,“ zdůraznil ředitel. Pracovníci krajského úřadu totiž zaznamenali v poslední době několik dotazů týkajících se ohlášených podomních aktivit.

„Může zde být souvislost s nedávnými volbami do obecních zastupitelstev. Tím, že jsou v řadě obcí noví starostové, zřejmě dochází k situaci, že šmejdi zkoušejí své praktiky a spoléhají na to, že reakce nového starosty nemusí být okamžitá,“ konstatoval Radek Šipka, vedoucí oddělení podpory řízení Kanceláře ředitele krajského úřadu, který tyto dotazy zodpovídal.

Na situaci upozornilo Zlínský kraj několik občanů s tím, že je oslovili zástupci společností zabývajících se aukcemi dodavatelů energie pro koncové spotřebitele a mimo jiné se odvolávali na požadavek kraje angažovat se v této záležitosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků