Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Zlínský kraj

Zlínský kraj investuje do modernizace silnic dalších téměř 140 miliónů korun

Částku 138,7 miliónů korun obdrží Zlínský kraj ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Tyto peníze letos použije na opravy, rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy ve svém vlastnictví,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Ilustrační foto. Foto: Zlínský kraj
Zlínský kraj investuje do modernizace silnic dalších téměř 140 miliónů korun

„Jsme velmi rádi, že se nám tyto peníze podařilo získat. Je to jednak konkrétní výsledek březnové návštěvy pana premiéra v našem kraji a také soustavného tlaku, který na vládu spolu s ostatními krajskými radními pro dopravu vyvíjíme v rámci Asociace krajů ČR,“ řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Síť silnic II. a III. třídy v krajích je podle náměstka Botka dlouhodobě hluboce podfinancovaná a větší zapojení státu do její postupné modernizace je nezbytností. Proto je další dobrou zprávou, že se v současnosti připravuje memorandum, v němž by se měl stát zavázat k větší finanční podpoře silniční infrastruktury v krajích až do roku 2021.

Zastupitelstvo již schválilo podrobný rozpis akcí, na jejichž realizaci přidělené prostředky kraj využije. Připravilo ho Ředitelství silnic Zlínského kraje. Obsahuje celkem 42 akcí v celkové hodnotě 227,8 miliónu korun včetně rezervy.

Mezi stavbami, které hodlá kraj s přispěním peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury realizovat, je například rekonstrukce silnic mezi Morkovicemi a Litenčicemi nebo mezi Hlinskem pod Hostýnem a Jankovicemi na Kroměřížsku.

„Dále jde o téměř pětikilometrový úsek mezi Kudlovem a Březůvkami na Zlínsku, dvoukilometrový průjezdní úsek v Rudicích na Uherskohradišťsku nebo o opravu silničních mostů v Bystřici pod Hostýnem, Karolince, Valašské Bystřici a Pitíně,“ vypočítala krajská tisková mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků