Hlavní obsah
Foto: Zlín Film Festival

Zlín Film Festival zahájil další ročník filmových příměstských táborů

Již 8. rokem pořádá tým Zlín Film Festivalu tři turnusy filmového tábora. První z nich tento týden probíhá v Kabinetu filmové historie v areálu Filmových ateliéru ve Zlíně. Kromě základů filmařiny se mohou děti těšit i na návštěvu cestovatelů Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochy z projektu Zikmund 100.

Foto: Zlín Film Festival
Zlín Film Festival zahájil další ročník filmových příměstských táborů

Náplní příměstských táborů je filmování, výtvarné činnosti a nově také výroba zpravodajství. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace,“ popisuje vedoucí filmové školičky Markéta Pášmová a doplňuje: „Mění se také v mladé reportéry, kameramany a zvukaře, kteří natáčí rozhovory a reportáže do zpravodajství fiktivní televizní stanice.“

První turnus tábora ve středu 24. července navštíví vzácní hosté - Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha. Oba cestovatelé jsou ve Zlíně již jako doma, protože sem mimo jiné zavítali  během 59. Zlín Film Festivalu a představili se zde se svým projektem Zikmund 100 a filmem Cesta jako žádná ze sta. S dětmi si budou povídat o svých dobrodružstvích, které zažili při svých výpravách po stopách Hanzelky a Zikmunda, a také se společně s táborníky zapojí do natáčení jejich filmu.

Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu (společnosti FILMFEST, s.r.o.) s cílem poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků.

Tábory se letos konají od 22. července do 26. července a 29. července – 2. srpna Jeden příměstský tábor potom tradičně připravují organizátoři v termínu od 5. do 9. srpna i v Mladé Boleslavi pro děti zaměstnanců Škoda Auto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků