Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Magistrát města Hradce Králové

Zkoušky nanečisto si vyzkoušelo 16 hradeckých škol

V šestnácti hradeckých základních školách se koncem února konaly přijímací zkoušky nanečisto. Testů z českého jazyka a matematiky se zúčastnilo celkem 640 žáků. Mezi pěti nejlepšími školami skončily ZŠ Úprkova, ŽŠ Bezručova, ZŠ Svobodné Dvory, ZŠ Jiráskovo náměstí a ZŠ Mandysova.

Ilustrační foto Foto: Magistrát města Hradce Králové
Zkoušky nanečisto si vyzkoušelo 16 hradeckých škol

„Letos jsme prvně dali šanci zapojit se do projektu přijímačky na nečisto všem hradeckým základním školám. Blahopřeji ZŠ Úprkova, Bezručova a Svobodné Dvory k prvním třem místům. Současně přeji všem žákům a žákyním hradeckých škol, aby úspěšně zvládli reálné přijímací zkoušky,“ uvedl Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast školství.

Obecně si žáci v přijímacích zkouškách nanečisto vedli lépe v českém jazyce. Například ale v Základní škole Úprkova, kde měli nejlepší výsledky, byli žáci lepší v matematice.

Řádné přijímací zkoušky na střední školy se měly původně v tomto roce konat 14. a 15 dubna, ale s ohledem na prodloužení nouzového stavu v zemi byly odloženy. „Termíny jsou plně v režii ministerstva školství. Dá se ale předpokládat, že dříve než v červnu to nebude,“ dodal náměstek Hanousek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků