Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Žena zaplatila zálohu za štěně, ale naletěla podvodníkům

Po štěněti zatoužila žena ze Zlínska, odpověděla na inzerát ze zahraničí a po domluvě odeslala zálohu téměř 14 tisíc korun, jenže přišla o peníze a nemá ani vytouženého pejska.

Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Žena zaplatila zálohu za štěně, ale naletěla podvodníkům

„Šestačtyřicetiletá žena z obce poblíž Luhačovic vše oznámila policii. Zlínští policisté se případem zabývají od středy 14. března a šetří ho jako podezření ze spáchání trestného činu podvod. Pokud se jim podaří vypátrat pachatelku, hrozí jí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla ve čtvrtek policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zájemkyně o psa našla o Vánocích na sociální síti inzerát o prodeji štěňat německé rasy, která nabízela k prodeji chovatelka ze zahraničí. „Oslovila tedy inzerentku a dohodla se na ceně 1200 USD s tím, že majitelka psů požaduje zaplatit předem zálohu ve výši 600 USD. Domluvily se na platbě prostřednictvím společnosti zajišťující rychlé převody peněz do zahraničí, kam také kupující dohodnutou částku zaslala,“ popsala událost policejní mluvčí.

K předání pejska a doplatku 600 USD mělo dojít osobně v zahraničí, poblíž místa bydliště prodejkyně, kam se kupující společně s manželem vydala koncem ledna. Ovšem na uvedené adrese bydlela jiná paní, která neznala nikoho, kdo nabízí k prodeji inzerovaná štěňata.

„Žena tedy zkusila zavolat na číslo mobilního telefonu, které jí prodejkyně sdělila. Telefon však zvedl muž, ale ten prodejkyni také neznal. Oklamaná paní se tak s manželem vrátila zpět domů s nepořízenou. Pokoušela se o komunikaci s inzerentkou prostřednictvím sociální sítě, jenže ta si ji zablokovala a přestala odpovídat,“ dodala Monika Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků