Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Haluška

Žena napadala a okrádala seniorky, hrozí ji až deset let za mřížemi

Deset let za mřížemi hrozí čtyřiadvacetileté ženě z Karviné, která v šesti případech obelstila a následně okradla seniorky. Aby se žena mohla do bytu seniorek dostat, vymyslela si k tomu různé záminky. Vybírala si většinou domy s pečovatelskou službou.

Ilustrační foto Foto: Milan Haluška
Žena napadala a okrádala seniorky, hrozí ji až deset let za mřížemi

K prvnímu případu došlo den před Štědrým dnem v loňském roce. Žena si na ulici Markova ve Fryštátě vyhlédla dům s pečovatelskou službou, kde navštívila šestasedmdesátiletou seniorku. 

„Pod záminkou vytopení spodního bytu se pachatelka dostala do obývacího pokoje ženy. Uvnitř starou ženu uchopila za límec županu a chtěla peníze. Trhnutím ji shodila na zem a odcizila ji hotovost ve výši 3000 Kč,” uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ženě tato suma zřejmě nestačila, vydala se proto v ten samý den ještě do domu s pečovatelskou službou v Borovského ulici v Karviné-Ráji. Vymyslela si dokonce i stejnou historku jako u prvního případu.

„Jen co stará paní pootevřela dveře, pachatelka ji vtlačila dovnitř a chtěla peníze. Seniorka se snažila nevítanou návštěvu vyprovodit ven z bytu, ale pachatelka využila fyzickou převahu. Do staré paní strčila, ta upadla a ona prohledala zásuvky. Z bytu odešla s 18 000 Kč na hotovosti,” pokračovala k případu mluvčí.

S krádežemi vypočítavá žena pokračovala i těsně před koncem loňského roku. Opět si vybrala dům s pečovatelskou službou, tentokrát v ulici U Svobodáren v Karviné-Novém Městě. Zde 27. prosince zastavila dvaaosmdesátiletou seniorku s tím, že má žízeň. Dostala se tak do bytu.

Seniorka v dobré víře ženě darovala 20 Kč, pachatelka však poděkovala krádeží kabelky. Stařenka tak přišla o osobní věci a doklady.

Podobné scénáře následovaly i v letošním roce, poprvé 15. ledna a opět v domech s pečovatelskou službou, kdy pětaosmdesátileté ženě v ulici U Lesa v Karviné-Ráji odcizila 2200 Kč. 

Hned následující den pak žena obrala pětasedmdesátiletou seniorku. Tu se žena nebála udeřit pěstí do čela, žena tak na chvíli ztratila vědomí a přišla o 4200 Kč. 

Za další kořistí se vydala 18. ledna. V domě s pečovatelskou službou v ulici U Svobodáren zazvonila na sedmaosmdesátiletou ženu. Nejprve nabízela prodej zboží, po odmítnutí starou paní vtlačila do bytu. K ženě se chovala násilně do doby, než získala 300 Kč na hotovosti.

„Policejní komisař proti pachatelce zahájil trestní stíhání a ženu obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, přečinu porušování domovní svobody a pokračujících přečinů krádež. Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání, soudce vyhověl a žena byla převezena do vazební věznice. V minulosti (jako mladistvá) již byla trestána za majetkovou trestnou činnost páchanou na seniorech. Pachatelka je ohrožena trestem odnětí svobody až na deset let,” uzavřela mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků