Hlavní obsah
Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků. Foto: Západočeská univerzita

Západočeská univerzita hostí ArtCamp 2016

Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků, pro něž výtvarné kurzy představují nejen příjemné zpestření léta, ale i možnost naučit se různým výtvarným technikám, vyzkoušet svůj um v různých oborech umění a designu.

Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků. Foto: Západočeská univerzita
Západočeská univerzita hostí ArtCamp 2016

Plzeňský ArtCamp odstartoval v pondělí 11. července. Naleznete zde tedy kurzy vhodné pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů i kurzy pro studenty stávající
a pro zralé umělce.

„Pro město Plzeň i naši fakultu významný rok 2015 sice skončil, ale Sutnarka ve svých projektech pokračuje se stejnou intenzitou. Čeká nás už dvanáctý ročník letní školy ArtCamp, který opět umožní stovkám účastníků strávit až tři týdny ve společnosti renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí – hosté letní školy tentokrát přijedou z USA, Kanady, Japonska, Polska a Slovenska,” informoval doc. Josef Mištera, děkan pořádající Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, zároveň i zakladatel a umělecký ředitel letní školy ArtCamp.

„Ve třech červencových týdnech projde 33 uměleckými kurzy na 380 účastníků z České republiky i ze zahraničí, například z Japonska, Španělska, Maďarska, Polska nebo Ukrajiny. Mnohé z nich přilákaly do kurzů letní školy i zajímavé umělecké osobnosti v roli lektorů. Těch hostujících bude letos 10 a povedou například kurzy architektury, digitální fotografie, arteterapie nebo grafického designu,” dodala provozní ředitelka letní školy Lenka Kodýtková.

Základní nabídku oblíbených kurzů zaměřených např. na figurální kresbu, digitální fotografii, komiks, knižní vazbu, design interiéru, grafický design či tvorbu šperku doplnily opět atraktivní novinky.

„Mezi novinky letošního roku patří dva kurzy zaměřené na architekturu. V prvním z nich odhalí účastníci pod vedením japonského architekta Kazuhira Yajimy principy japonské architektury a filozofii tradičních čajoven, v druhém pak slovenský umělec Karol Weisslechner nabídne jiný pohled na budovu jako šperk. Pod pokličku alternativního umění budou moci nahlédnout účastníci kurzu nových médií mladé české umělkyně Anežky Hoškové a z USA dorazí renomovaný grafický designér Roger Remington, který plánuje s účastníky svého kurzu vytvořit sérii infografik – plakátů zaměřených na život a tvorbu Ladislava Sutnara,” prozradil děkan Mištera.

Další novinkou je spolupráce s agenturou CzechTourism, díky které bude ArtCamp ještě lépe reprezentovat Plzeň a Českou republiku v zahraničí. Ředitel odboru Regionální partnerství a vztahy B2B agentury CzechTourism Aleš Pangrác k tomu uvedl:

„Projekt letní školy umění tak jak funguje na Sutnarce v Plzni nás velmi zaujal i proto, že má potenciál spojit turistický zážitek s výjimečnou uměleckou zkušeností. Věříme, že do budoucna se bude zvyšovat množství lidí, kteří k nám v létě vycestují nejen za historickými památkami a gastronomií, ale i za zážitkem z vlastní tvorby a setkávání s umělci v tak inspirativním prostředí, jaké nabízí moderní budova Sutnarky i samotná Plzeň.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků