Hlavní obsah
Foto: Petr Hejna

Zámek Vráž nabídne putování pod hladinu Rudého moře

Nejen s pestrostí a barvitostí živočišných druhů, ale i s historickými památkami Luxoru nebo odlehlostí horských oáz na Sinaji se mohou zájemci setkat na filmové besedě, která proběhne 21. srpna v zámecké jídelně zámku Vráž.

Foto: Petr Hejna
Zámek Vráž nabídne putování pod hladinu Rudého moře

Možnost seznámit se „suchou nohou” s krásami života pod hladinou Rudého moře, navíc u sklenky vína, poháru piva či dobré kávy, nabídne zámek v rámci programu pro lázeňské hosty opakovaně. Díky velkoplošné projekci filmových záběrů budou mít návštěvníci možnost vidět i drobné ryby, plné fascinujících barev, v nadživotní velikosti, stejně jako zažít skutečnou mohutnost a vznešenost obyvatel průzračných vod, jako jsou mořské želvy nebo pro potápěče vysněný savec dugong.

Hosté se seznámí i se starověkými památkami bájných Théb, dnes známých pod jménem Luxor, stejně jako s turistům z důvodu bezpečnosti zapovězenými částmi pobřeží, tedy skalnatými štíty a oázami pohoří Sinaj. I když hory na Sinajském poloostrově lemují pobřeží a hotely se nacházejí většinou prakticky pod nimi, málokdo má odvahu nerespektovat doporučení neopouštět areál hotelu, a to z důvodu známého pobytu teroristických skupin v těžko střežených horách.

Filmová beseda konaná v pondělí 21. srpna 2017 začíná ve 20 hodin, jako všechny podobné akce je v ten čas jídelna s uvedeným programem přístupná veřejnosti. A za měsíc, tedy 21. září, se do klidu lesních lázní vrátí sloni, lvi a další obyvatelé afrických savan.

Kdo směrem k Vráži vyrazí poprvé, měl by si najít předem čas na návštěvu některého z turisticky zajímavých míst: přírodní rezervace Čertova hora a HrbyJezírko lásky, připomínané v pověsti o zámku, místo mordu tří princezen, literárně zpracované Aloisem Jiráskem, i další s naším, po pokusu o sebevraždu znetvořeném literátem a dramatikem spjatá vesnice, stejně jako blízká Vesnice roku 2010 Čížová. Samotný zámek má za sebou jak vyhoření, tak časy užívání objektu coby sanatorium pro německé vojáky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků