Hlavní obsah
Lovecký salon s kuželníkem najdete ve třetí věži zámku Mníšku pod Brdy. Foto: Petr Svoboda

Zámek Mníšek pod Brdy chystá jedinečný program na Hradozámeckou noc

Na mníšeckém zámku si lze prohlédnout dva prohlídkové okruhy věnované bydlení drobné šlechty za první republiky, děti se tu pobaví na prohlídce Loutkové nebo Tři věže, k vidění je historie módy a výstava fotografií památek UNESCO. Hlavně se tu ale připravuje bohatý program na Hradozámeckou noc.

Lovecký salon s kuželníkem najdete ve třetí věži zámku Mníšku pod Brdy. Foto: Petr Svoboda
Zámek Mníšek pod Brdy chystá jedinečný program na Hradozámeckou noc

Na prvním prohlídkovém okruhu návštěvníci uslyší o starší historii zámku a zajdou například do Loveckého salónu. Je umístěn v třetí, jihozápadní věži.

"Uprostřed salónku stojí hrací stůl na kuželky z druhé poloviny 19. století. Zajímavostí je křeslo vyrobené z rohoviny z 2. poloviny 19. století, o kterém si děti myslí, že na něm sedává čert. Najdete tu také sbírku loveckých trofejí – srnčí parůžky, kančí zbraně, daňčí parohy. Nad vestavěnou skříní uvidíte dva tetřevy a afrického brodivého ptáka z 19. století," uvedla průvodkyně Růžena Langerová.  

Děti si tuto místnost prohlédnou o víkendu na programu Tři věže, který je pro ně zjednodušený a zábavně pojatý tak, aby se nikdo nenudil. Zámkem děti provede paní klíčnice, která si pro ně připravila pěkné povídání. Program je určen dětem od tří do devíti let a začíná v půl jedenácté a pokračuje až do půl čtvrté.

Zámek již připravuje bohatý program s ohňostrojem také na Hradozámeckou noc 1. září. Rodiny s dětmi jsou zvány na zbrusu nový program plný dobrodružství. Místy až detektivní výprava za českými pohádkami nabídne zábavu i napětí.

„Prohlídkou vás provede pohádková postava čerta, ale cestou narazíte i na anděla nebo bílou paní. V každé komnatě jsou ukryty indicie a nápověda, vždy k jedné české pohádce, podle které děti hádají, o kterou pohádku jde,“ popsala program zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská. Úspěšní hledači pohádek získají něco málo z mníšeckého zámeckého pokladu. Nikdo by neměl odejít s prázdnou.

O Hradozámecké noci si děti zašermují se skupinou historického šermu Alotrium, bude hrát country kapela Balzám a vrcholem programu je ohňostroj v zámecké zahradě po 23 hodině.

Program Hradozámecké noci 1. září:

16.00 - Hurá za pohádkou a pokladem! Pohádkové putování za pokladem zámeckými komnatami. Pro rodiny s dětmi od 3-9 let.
19.30 - 00.00 Lásky a nelásky mníšeckých pánů a paniček - večerní prohlídky netradičně, pro starší děti a dospělé návštěvníky
16.00 – 20.00 – výtvarná tvoření s tetou Květou, vyrob si hradozámecké strašidlo, čerta Brdíka, hrneček nebo odlitek zámku Mníšku
16.00, 17.00, 18.00 – zábavné šermování pro děti se skupinou historického šermu Alotrium
16.00 – 18.00 – renesanční skladby zahraje soubor Villanella
18.00 – 20.00 - promítání filmů a pohádek na nádvoří zámku
16.00 - 20.00 - ochutnávka vín
20.00 - 23.30 - k tanci a poslechu hraje kapela Balzám
23.30 - ohňostroj v zámecké zahradě

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků