Hlavní obsah
Letošní pekelná akce nabídne více světelných efektů, listy hříchů, nové hry a zřejmě i více čertů. Zásadní ale je, že Peklo opět zůstane peklem Foto: Archiv zámku Dobříš

Zámecké sklepení se ocitne v Pekle. Na Dobříši postraší děti opravdoví čerti

Pekelníci v čele s Luciferem, listy hříchů i hříchoměr. Začátek prosince nebude na zámku Dobříš pouze ve znamení adventních prohlídek. V sobotu 6. prosince, v den svatého Mikuláše, obsadí zdejší sklepení na celý den praví čerti.

Letošní pekelná akce nabídne více světelných efektů, listy hříchů, nové hry a zřejmě i více čertů. Zásadní ale je, že Peklo opět zůstane peklem Foto: Archiv zámku Dobříš
Zámecké sklepení se ocitne v Pekle. Na Dobříši postraší děti opravdoví čerti

Pivovarské sklepy pod francouzskou zahradou se v předvánočním období proměnily v peklo již v loňském roce. Autentický sklepní prostor z 18. století přilákal velké množství nebojácných návštěvníků, letos jim tak nabídne ještě větší množství pekelných „vychytávek“.

„Zájem a kladné ohlasy na loňskou akci jsou pro nás velkou motivací do dalších ročníků. Letošní peklo nabídne více světelných efektů, listy hříchů, nové hry a zřejmě i více čertů. Zásadní ale je, že peklo opět zůstane peklem,“ sděluje Michal Járka, „hlavní náčelník“ dětské organizace Brdský zálesák, která akci pořádá.

List hříchů napoví Luciferovi

Jednou z letošních novinek je také možnost připravení balíčku za odměnu nejmenším odvážlivcům, kteří peklo navštíví. „Rodiče mohou balíček předat do pátku 5. prosince na pokladně zámku. Při akci ho pak dětem předá přímo Lucifer,“ informuje Marika Vašková ze zámku Dobříš.

Za předání balíčku zaplatí rodiče poplatek 50 Kč, jeho součástí je také „list hříchů“, ve kterém sdělí Luciferovi informace o tom, v čem by se dítě po návštěvě pekla mělo polepšit, ale i to, v čem vyniká a za co si od pekelníků zaslouží pochvalu. Zajímavostí mezi všemi rekvizitami bude opravdový hříchoměr, jehož funkčnost si může každý přítomný vyzkoušet na vlastní kůži.

Organizované prohlídky budou probíhat od 11 do 18 hodin po 15 minutách. Vstupenka na osobu činí 30 Kč a je nutné rezervovat si ji předem. „V každé skupině bude do sklepů vstupovat kolem 15 návštěvníků,“ informovala Vašková.

Ke sklepům se návštěvníci dostanou spodní bránou pod zámkem u hráze rybníka Koryto.

Celodenní akce je vhodná pro rodiny s dětmi do 10 let. Pořadatelé upozorňují, že vstup do strašidelného pekla je na uvážení rodičů. S ohledem na velké množství rekvizit a stísněnost prostoru nedoporučují účast lidem se sníženou pohyblivostí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků