Hlavní obsah
Z Májových trhů Foto: Ota Dračka

Zámecké Májové trhy v Benešově nad Ploučnicí nalákaly stovky zájemců

Tradiční májové trhy spojené s různými produkcemi přilákaly minulý víkend do Benešova nad Ploučnicí stovky návštěvníků. Mnozí navštívili zámecké expozice, ale protože trávník u zámku ovládli i šermíři, mnoho jich zůstalo venku.

Z Májových trhů Foto: Ota Dračka
Zámecké Májové trhy v Benešově nad Ploučnicí nalákaly stovky zájemců

 Šermíři táhli

Letos se mohli návštěvníci potěšit řadou stánků s rozdílnou tematikou a děti se mohly zabavit v různých řemeslných dílnách. Oproti minulým rokům byl novinkou celodenní šermířský doprovod skupiny historického šermu Malchus.

„Velkým překvapením byl pro nás zájem návštěvníků, kteří si k nám v tento den našli cestu. V porovnání s minulými ročníky byla letos rekordní návštěvnost,“ sdělil kastelán Zdeněk Henig.

Ukázka saské renesance

Zámecký komplex v Benešově nad Ploučnicí je jedinečnou ukázkou architektury z období přerodu vladislavské gotiky do renesance – tzv. saské renesance, proto se právem řadí mezi nejvýznamnější dochované památky České republiky.

Benešovský zámek je přístupný každý den včetně pondělí, a to podle otevírací doby, kterou naleznete na oficiálních stránkách www.zamek-benesov.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků