Žákovský mistr z Prostějova začal novou korfbalovou sezónu suverénně

Novinky, Jan Pařík

V úvodním kole nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků se nejvíc dařilo obhájci titulu z Prostějova.

Tak jak končili, načali i novou sezónu. Korfbalisté Prostějova, kteří loni opanovali nejvyšší soutěž starších žáků, ukázali i na prahu nové sezóny svou sílu.

V turnaji v Kostelci na Hané ze dvou odehraných duelů získali plný počet šesti bodů a ani jednou neměli problém. S Náchodem si Hanáci dokráčeli pro triumf 17:7 a po lehkých problémech v první půli nakonec snadno 12:5 zdolali i Znojmo. To pak v naprosto vyrovnaném utkání remizovalo 11:11 s Náchodem.

Původně se v Kostelci mělo odehrát šest klání, turnaj však poznamenala neúčast Českých Budějovic, jejichž zápasy tak byly kontumovány.

Vojtěch Ošťádal (hráč, Prostějov): Ve všech týmech nastoupila spousta nových tváří. U nás také, ale přece jen máme několik starších a zkušenějších korfbalistů. V zápasech jsme vždy my starší udělali nějaký náskok a na palubovku se pak dostali i ti méně zkušení, aby si také zahráli. Loni jsme soutěž vyhráli a i letos máme docela velké ambice.

SK Plhov Náchod U16 - Prostějov SK RG U16  7:17

Poločas: 4:11. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Nováková Klárka 5, Mikušová Barbora 2 - Ošťádal Vojtěch 4, Valenta Josef 4, Lorencová Nikola 3, Valenta František 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 - SK Plhov Náchod U16  11:11

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Ságner Miroslav 6, Křupal René 2, Toufar Tomáš 2 - Mikušová Barbora 5, Nováková Klára 4.

Prostějov SK RG U16 - Modří Sloni YMCA Znojmo U16  12:5

Poločas: 4:3. Rozhodčí: Petr Šnajdr. Nejlepší střelci: Valenta Josef 3, Lorencová Nikola 2, Vaková Adéla 2, Valenta František 2 - Ságner Miroslav 2.