Hlavní obsah
VALACHY DUATLON přilákal do Velkých Karlovic sportovce všeho věku Foto: archiv VALACHY TOUR

Začala Valachy Tour, první závod v duatlonu vyhrál Janečka

V neděli 28. dubna se ve Velkých Karlovicích uskutečnil první ze závodů nového seriálu Valachy Tour. Celkem 135 sportovců všeho věku se tu utkalo ve Valachy Duatlonu. Vítězem závodu se stal Svatopluk Janečka, který trasu 3 km běh - 15 km horské kolo - 1,5 km běh zvládl za necelých 57 minut.

VALACHY DUATLON přilákal do Velkých Karlovic sportovce všeho věku Foto: archiv VALACHY TOUR
Začala Valachy Tour, první závod v duatlonu vyhrál Janečka

Druhý skončil olympionik Jan Čelůstka a třetí Jiří Klíma. Mezi ženami byla nejúspěšnější Lucie Gruchalová.  

Vítěz Svatopluk Janečka v cíli prozradil, že mu v zisku zlata ve VALACHY DUATLONU hodně pomohla znalost terénu, díky níž si mohl rozvrhnout síly – 41letý rodák z Velkých Karlovic na Valašsko často jezdí a všechny trasy v okolí zná nejen z běhu a horského kola, ale také běžek.

„Duatlon jsem ale ještě nikdy nezkoušel, takže mě vítězství opravdu překvapilo. Rád bych teď zkusil i další závody Valachy Tour. Velké Karlovice byly vždy hodně sportovní, můj otec tu kdysi pořádal závody na běžkách, takže se mi idea celé série Valachy Tour velmi líbí,“ svěřil se Svatopluk Janečka.

Druhý Jan Čelůstka, 31letý úspěšný český triatlet (mj. třicátý na loňské olympiádě v Londýně), si pochvaloval kvalitu i profil trati. „Líbilo se mi, že běh vedl po měkkém terénu lesem a pro horské kolo vyšlo ideálně počasí, takže trať byla ideálně sjízdná. Rád bych z dalších závodů seriálu vyzkoušel ještě srpnový mini triatlon Valachy Man, kde uplatním i svou silnou disciplínu triatlonu – plavání,“ prohlásil Čelůstka.

Třetí Jiří Klíma, specialista na terénní triatlon a mj. mistr světa v Xterra triatlonu ve své věkové kategorii (25 – 29 let), za Janem Čelůstkou zaostal o pouhých 10 vteřin. „Honza Čelůstka pro mě byl obrovská výzva, s výsledkem jsem spokojený, konkurence byla velká,“ prohlásil.

Mezi ženami zvítězila Lucie Gruchalová v čase 1:09, druhá byla Barbora Machulková a třetí Lucie Javorová.

Před startem duatlonu se uskutečnil také závod v běhu pro děti, kterého se zúčastnilo 40 malých sportovců.

Valachy Tour byl prvním z celkem čtyř plánovaných závodů nového seriálu VALACHY TOUR. Ten je v České republice ojedinělý tím, že spojuje různé sportovní disciplíny vytrvalostního charakteru do společného bodového hodnocení. Závody situované do členitého terénu CHKO Beskydy u česko-slovenské hranice ve Zlínském kraji svou účastí podporují také známí profesionální sportovci. Následujícího závodu - Bike Valachy - se 13. července například zúčastní jedna z největších hvězd současného českého sportu, držitel olympijského zlata v horské cyklistice z roku 2012 Jaroslav Kulhavý.

Nejlepší sportovci mohou v jednotlivých závodech i celém seriálu získat ceny v celkové hodnotě 750 000 Kč. Hlavním pořadatelem Valachy Tour je Resort Valachy, který provozuje tři hotely s relaxačními centry a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích.  

Seznam všech závodů VALACHY TOUR:

28. 4. – VALACHY DUATLON (běh, kolo)

13. 7. – BIKE VALACHY (kolo)

9. 8. – VALACHY MAN (plavání, kolo, běh)

26. 10. – BĚHEJ VALACHY (běh)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků