Hlavní obsah
Hana Holišová & New Time Orchestra Brno Foto: sandl.cz

Začal předprodej 25. Vsetínského jazzového festivalu s Hankou Holišovou

V sobotu 13. října se ve vsetínském domě kultury uskuteční Vsetínský jazzový festival. Jeho 25. ročník přivítá zpěvačku Hanu Holišovou, která bude za doprovodu New Time Orchestra hlavním hostem večera. Dále se představí Malina/Nejtek/Liška nebo František Uhlíř Trio. Večerem provede Aleš Benda.

Hana Holišová & New Time Orchestra Brno Foto: sandl.cz
Začal předprodej 25. Vsetínského jazzového festivalu s Hankou Holišovou

Hlavní program festivalu odstartují od 19 hodin ve velkém sále DK tři spoluhráči, pohybující se každý většinou v jiném hudebním světě. V projektu s názvem Fragile Bliss přinášejí nadžánrový mix autentické akustické hudby, vycházející z jazzových i lidových kořenů mnoha proveniencí. Kontrabasista Tomáš Liška, etablovaný především na jazzové scéně, banjista Luboš Malina, zakladatel a pilíř kapely Druhá tráva a klavírista Michal Nejtek, známý ze světa soudobé vážné hudby, ale též z doprovodné kapely Davida Kollera, vytvořili svobodnou hudbu plnou vzájemného propojování jejich zkušeností a hudebních základů. Na bicí a perkuse trojici doplní bubeník a perkusista Tomáš Hobzek.

Hana Holišová, úspěšná a talentovaná zpěvačka, herečka, držitelka ceny Thálie a vítězka TV show Tvoje tvář má známý hlas, bude od 20.45 hodin hlavní hvězdou letošního jazzového festivalu spolu s ambiciózním 18členným New Time Orchestra Brno. „Návštěvníci se mohou těšit na hity hvězd světového popu, soulu, swingu, šansonu i rocku v originálních bigbandových aranžmá,“ přiblížila Klára Blažková z domu kultury.

Závěrečnou festivalovou štafetu přebere ve 22.00 hodin jazzové František Uhlíř Trio, které tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

O navození stylového úvodu se od 18.30 hodin a během přezvučování kapel postará prvorepublikové swingové akustické Lam Trio, hrající hudbu třicátých a čtyřicátých let dvacátého století v obsazení housle, kornet, kytara, tenor banjo, zpěv a kontrabas.

Přijďte se oddat kouzlu swingu, jazzu a jeho fúzí v podání špičkových českých i zahraničních interpretů mladé i zkušené generace. Vstupné 350 Kč v předprodeji, 430 Kč na místě. Předprodej vstupenek probíhá na pokladně kina Vatra.

www.dkvsetin.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků