Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí dorazili předškoláci s pomlázkou

Pacienti oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí o atmosféru svátků jara nepřišli. S blížícími Velikonocemi je navštívily děti z Mateřské školy Kraiczova ve Valašském Meziříčí. Společně s dětmi navštívila oddělení i canisterapeutka se svou psí kamarádkou Arnikou.

Foto: Lucie Drahošová
Za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí dorazili předškoláci s pomlázkou

Na Zelený čtvrtek, 18. dubna, do Nemocnice Valašské Meziříčí již tradičně zavítala skupinka dětí z místní mateřské školky Kraiczova společně s canisterapeutkou Blankou Hašovou a jejím psem Arnikou. Všichni si i letos připravili pro dlouhodobě hospitalizované pacienty malé velikonoční vystoupení a drobné dárečky s jarní a velikonoční tematikou. Chybět přitom nemohla ani pomlázka, která je typickou a neodmyslitelnou součástí Velikonoc.

„Návštěvy dětí si ceníme čím dál více. Velikonoční svátky a s nimi spojené zvyky jsou pro všechny pacienty velmi významné a oblíbené. Těm, kteří musí o svátcích zůstat v nemocnici, se snažíme alespoň maximálně zpříjemnit pobyt, a návštěva dětí k tomu rozhodně velkou mírou přispívá,“ hodnotí staniční sestra oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí Petra Žákovská s tím, že letos zůstane na oddělení během Velikonoc zhruba padesát pacientů.

Společně s dětmi z mateřské školy zavítala na oddělení následné péče i canisterapeutka Blanka Hašová se psem Arnikou, kteří navštěvují oddělení pravidelně. I tato návštěva vždy budí mezi pacienty velký zájem a propojení úsměvů, pohlazení, dětí a pomlázky byla dalším milým zpestřením.

Na oddělení následné péče Nemocnice Valašské Meziříčí se doléčují pacienti se širokým spektrem diagnóz, od interních či neurologických, až po chirurgické či traumatické. Kapacita obou oddělení je 75 lůžek, která jsou rozdělena převážně do dvoulůžkových a třílůžkových pokojů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků