Hlavní obsah
Zima na Hostýně Foto: Archiv CCRVM

Z rozhleden a vysokých kopců uvidíte na Nový rok nejlépe

Pokud ještě nevíte, kam na přelomu roku vyrazit, je rozhledna či pořádný kopec tou správnou volbou. Uvidíte nejen okolní krajinu, ale při troše štěstí také příchod Nového roku.

Zima na Hostýně Foto: Archiv CCRVM
Z rozhleden a vysokých kopců uvidíte na Nový rok nejlépe

Rozhledny a rozhledové vrcholy jsou oblíbeným turistickým cílem, kam směřuje (nejen na konci roku) řada sólových i organizovaných milovníků pohybu v přírodě. Na Východní Moravě je k výběru řada lokalit, kde nebudete sami.

Z Rekreačního areálu Kamínka v Roštíně se můžete vydat 30. prosince na Předsilvestrovský výšlap na Brdo v pohoří Chřiby. Ke kamenné rozhledně můžete vyrazit již v 8.30 a podle počasí se můžete vydat pěšky, s kolem, sáňkami či běžkami.

Na krásné kovové rozhledně Vartovna ve Vizovických vrších se 30. prosince v 10 hodin setkají účastníci hvězdicového výstupu, který se uskuteční ze všech okolních obcí, a to ze Seninky, z Valašské Polanky, z Prlova, z Pozděchova, z Jasenné a z Liptálu. Vyrazit bude potřeba kolem deváté.

Ve Francově Lhotě se můžete 31. prosince přidat k setkání občanů na rozhledně na Čubově kopci.

Rozloučit se starým rokem se můžete také 31. prosince na Svatém Hostýně. Nabízí se účast na některé ze mší, které ve zdejší bazilice Nanebevzetí Panny Marie probíhají tento den od 7.15, ta poslední bude zahájena o silvestrovské půlnoci. Také na Hostýně (735 m. n. m.) stojí kamenná rozhledna, jejíž základní kámen položil císař František Josef I.

Nejvyšší vrchol Bílých Karpat  - Velká Javořina (970 m. n. m.) se stane svědkem Silvestra na pomezí. Česko-slovenská vatra přátelství vzplane 31. prosince ve 13 hodin u památníku bratrství.

Z Brumova – Bylnice se na Silvestra vydejte „na skok“ k sousedům“ na Slovensko při Silvestrovském výšlapu na Chmelovou. Chmelová (925 m. n. m.) je druhým nejvyšším bodem Bílých Karpat, které probíhají po česko-slovenské hranici. Je nutno vyrazit včas tak, abyste zvládli přípitek na Chmelové v pravé poledne.

Třetí příležitostí, jak se potkat se starými sousedy ze Slovenska, nabízí výšlap na Peňažnou, odkud se dostanete třeba s turisty ze Slavičína. Pojedou v 9.00 hodin autobusem ze zastávky U radnice do Štítné, odtud pěšky. Pochod vede Vojtěch Žallman, tel.: 605 723 249.  

Další tipy hledejte na www.vychodni-morava.cz/kalendar-akci

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků