Hlavní obsah
Foto: archiv Město Mikulov

Z mikulovského Náměstí se budou vysílat televizní zprávy

Televize Prima připravila pro diváky zpravodajství unikátní projekt – mobilní zpravodajské studio, které bude poprvé vysílat již tuto sobotu a neděli z mikulovského Náměstí.

Foto: archiv Město Mikulov
Z mikulovského Náměstí se budou vysílat televizní zprávy

Je léto, čas seznamování, a Prima se chce poznat blíže se svými diváky. Proto přišla s nápadem vydat se za nimi v pojízdném studiu na kolečkách, tedy na kamionu. S ním vyráží na různá místa a ukáže návštěvníkům zákulisí vysílání. Představí se nové i již dobře známé tváře a projekt bude opravdu velká show.

„Naše televize chce být svým divákům blíž, proto vznikla myšlenka vytvořit unikátní mobilní zpravodajské studio,“ řekl při čtvrteční tiskové konferenci Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Projekt s sebou nese mnoho úkolů, s nimiž si realizační tým musel poradit. Například jak dostat signál z daného místa, jak propojit moderátory a pražskou režii bez zpoždění, jak v mobilním studiu vyřešit instalaci světel a kamer či jak zajistit odhlučnění. Studio je potřeba buď vytápět, nebo klimatizovat, musí v něm být rozvody elektrických sítí a podobně. Při tom všem je nutné počítat s velmi omezeným prostorem.

„Další zajímavostí je, že studio bude mít předsunutou kameru s ramenem. Bude tak zabírat lidi na náměstích, kteří sledují vysílání přímo na místě. Mobilní studio po Mikulovu navštíví dalších devět měst,“ dodala šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky FTV Prima Jitka Obzinová.

Prima zde také představí novinky podzimního vysílání, do nichž patří především nový seriál Vinaři, který se natáčel právě na Mikulovsku.

Víkend v Mikulově bude opravdu bohatý a nevšední a vyvrcholí v neděli v podvečer přímo na Náměstí, kdy zahraje kapela Chinaski.

Sobotní program:

17.30 oficiální zahájení akce moderátorem zpravodajství FTV Prima
18.10 pokus o vytvoření rekordu v počtu připíjejících (v přípitku) na jednom místě
18.55 vysílání Zpráv FTV Prima
19.25 autogramiáda
20.30 ukončení akce

Nedělní program:

15.00 oficiální zahájení akce moderátorem zpravodajství FTV Prima, tombola
15.10 vystoupení kapely QUEENIE, autogramiáda
16.50 vyhlášení tomboly
17.30 vystoupení kapely CHINASKI, autogramiáda
18.30 předání výtěžku z tomboly zástupci města
18.55 vysílání Zpráv FTV Prima
19.30 ukončení akce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků