Hlavní obsah
Výtvarná soutěž pro seniory se v letošním roce konala již potřetí. Foto: KÚ Karlovarského kraje

Výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

V uplynulém roce vyhlásil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel soutěž pro seniory s názvem Věk pro nás není překážkou.

Výtvarná soutěž pro seniory se v letošním roce konala již potřetí. Foto: KÚ Karlovarského kraje
Výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

Jejím cílem bylo ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivně a tvořit. Celkem se sešlo přes čtyřicet prací, přičemž autoři těch nejlepších si dnes odnesli hodnotné ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.

Výtvarná soutěž pro seniory se v letošním roce konala již potřetí. „Těší mne, že si soutěž získala tradici a že je o ní takový zájem. Naší nejstarší účastnicí byla seniorka z Mariánských Lázní, která letos oslaví úctyhodných devadesát šest let. Obdivuji, co dokáží lidé v takovémto věku vytvořit, a přál bych si, abych byl jednou stejně vitální,” uvedl hejtman Martin Havel.

V odborné porotě zasedli osvědčení hodnotitelé, a sice ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru ze Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Karlovy Vary Dagmar Svobodová a profesionální fotografka Stanislava Petele.

„Hodnocení bylo náročné, protože úroveň přihlášených prací byla nadstandartní. U řady autorů, zvláště nad osmdesát let, jsme obdivovali jemnou techniku práce. Při výběru vítězných děl jsme pak kladli důraz na volnou autorskou tvorbu bez použití předlohy,” upřesnil Jan Samec.

Všechna soutěžní díla, včetně těch vítězných, jsou k vidění ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje, Závodní 353/88, Karlovy Vary. Výstava potrvá do 15. dubna a navštívit jí lze ve všední dny v úředních hodinách, tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin.

V kategorii ruční práce uspěli Irena Černá a František Košina z Karlových Varů a Eva Poučková z Dolního Rychnova. V kategorii kresba, malba a grafika uspěli Josef Rybáček a Ivana Fořtová z Karlových Varů a Karel Soukup z Chodova. V kategorii fotografie se z ocenění mohou radovat Jaroslav Jirásek a Jiřina Lhotková z Chebu a Zdeněk Reischig z Hájů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků