Hlavní obsah
Dobročinný bazar připravili studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Foto: Petra Svěráková

Výtěžek dobročinného bazaru opět pomůže potřebným

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně po roce opět zahájila již sedmý dobročinný bazar. Tato smysluplná akce začala 20. listopadu a končí ve čtvrtek 23. listopadu.

Dobročinný bazar připravili studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Foto: Petra Svěráková
Výtěžek dobročinného bazaru opět pomůže potřebným

„Bazar probíhá již tradičně ve foyer budovy rektorátu, konkrétně před velkou posluchárnou,“ informovala Anna Krátká, proděkanka pro celoživotní vzdělávání a praxi.

Veškerý výtěžek z bazaru půjde ve prospěch klientů organizace DOTEK. Věci, které se neprodají, budou převezeny do Dobročinného obchůdku ve Vizovicích, kterou DOTEK provozuje. Tam si je zájemci budou moci později zakoupit.

Každý, kdo na bazar něco přinese nebo si cokoliv koupí, dostane slosovatelný lístek o ceny. Losování proběhne poslední den bazaru, tedy ve čtvrtek 23. listopadu ve 14:30 hodin. Účastníci tedy mají nejenom šanci udělat dobrý skutek, ale být za to i odměněni. 

Dobročinný bazar pořádá FHS UTB už posedmé. Iniciovala jej v roce 2012 Veronika Olejníková, bývalá studentka fakulty, společně s ředitelkou Dotek o. p. s. Radomírou Pečeňovou. Inspirací byl pro ně Dobročinný obchůdek, který začala společnost provozovat. Myšlenku obchůdku si přivezla Radomíra Pečeňová z Anglie.

„Když jsme byli osloveni, neváhali jsme ani chvilku, věděli jsme, že výtěžek z akce bude smysluplně využitý,“ říká Krátká. „V loňském roce jsme vybrali neuvěřitelných 15 000 Kč, uvidíme, zdali loňský rekord překonáme,“ dodala.

Cílem akce je oslovit co nejvíce potenciálních dárců, získat prostředky ve prospěch klientů společnosti DOTEK a ukázat tak, že studentům a zaměstnancům univerzity není lhostejný život potřebných. Jedná se o jeden z příkladů „dobré praxe“.

Další informace na http://www.utb.cz/fhs a FB profilu fakulty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků