Hlavní obsah

Výtěžek benefiční aukce Dražba pro Fenix přispěje na rehabilitaci vozíčkářů

Ve čtvrtek 16. ledna v 19:00 se v brněnském divadle Reduta uskuteční benefiční Dražba pro Fenix, která bude vyvrcholením výstavy probíhající zde od 28. listopadu 2019 do 15. ledna 2020.

Výtěžek benefiční aukce Dražba pro Fenix přispěje na rehabilitaci vozíčkářů

Svůj obraz věnovalo přes 350 brněnských žáků a studentů. Výtěžek dražby bude věnován na rehabilitaci klientů ParaCENTRA Fenix. Partnerem projektu je Aukční dům Zezula, s.r.o. Záštitu nad výstavou a benefiční dražbou převzala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

„Přijít vydražit si obrázek může doslova každý. Vzhledem k tomu, že věkové rozpětí autorů obrazů je velmi široké (5-18 let), jsou i témata výtvarných děl rozmanitá a každý si tak jistě najde svůj styl a motiv, který se mu líbí. Dražba je otevřená veřejnosti a doufáme, že kupující si kromě zakoupeného obrazu odnese i skvělý pocit, že pomohl dobré věci – výtěžek poputuje na fyzio a ergoterapii lidí po poranění míchy, kteří musí cvičit stále – celoživotně, aby své tělo udržovali v kondici včetně partií, jež vědomě neovládají,“ uvedl Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace, která poskytuje služby více než 500 klientům. S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života.

S myšlenkou oslovit děti z uměleckých škol přišel Tomáš Zezula z Aukčního domu Zezula, s.r.o. Ze čtyřiceti oslovených brněnských základních a středních škol se do projektu nakonec zapojilo patnáct.

Hodnocení a finálního výběru obrazů do dražby se ujala odborná komise složená ze známých osobností a předních galeristů - František Kinský, Michal Horáček, Čechoameričanka Katherine Kastner z Hunt Kastner Galerie, umělecká ředitelka Denisa Kujelová z Fait Gallery a Lucia Lettenmayerová, zakladatelka privátní galerie COLLETT Prague | Munich, a.s.

Všichni členové komise jsou úzce spjatí se současným uměním. Z množství dětských prací vybrali unikátní kolekci 72 nejzajímavějších obrazů k Dražbě pro Fenix. Výtěžek aukce bude věnován na pomoc lidem po poranění míchy.

Práce mladých tvůrců je možné prohlédnout si denně od 10.00 do 18.00 hodin do 15. ledna v prostorách divadla Reduta v Brně. Zde o den později proběhne také benefiční Dražba pro Fenix.

Další informace a kolekce obrazů na: www.drazbaprofenix.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků