Hlavní obsah
Prostory stálé expozice Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Výstavní prostory krajské galerie ve Zlíně jsou dočasně uzavřeny

Až do odvolání jsou všechny výstavní prostory Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně, které se nachází ve 14. budově 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, dočasně uzavřeny. Technici pracují na odstranění závady, která měla v neděli za následek únik většího množství vody do prostor.

Prostory stálé expozice Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Výstavní prostory krajské galerie ve Zlíně jsou dočasně uzavřeny

Díky rychlému zásahu hasičů i personálu se ale uchránily veškeré umělecké předměty. Škody na stavebních částech zatím nebyly vyčísleny.

Voda unikla z prasklého potrubí topení a zaplavila nejprve část 2. podlaží 14. budovy, postupně ale prosákla také do přízemí. Kvůli odstraňování závady galerie zrušila i úterní plánovanou vernisáž nové výstavy nazvané Sakrální architektura pro firmu Baťa.

„Velice se omlouváme všem návštěvníkům krajské galerie, ale na zítřek plánovaná vernisáž se neuskuteční. O náhradním termínu vernisáže a znovuotevření výstav budeme návštěvníky včas informovat,“ řekl ředitel Krajské galerie výtvarného umění Václav Mílek s tím, že doprovodné programy k této nové výstavě – přednášky plánované
na 4. a 18. března – se uskuteční podle plánu, případně v náhradních prostorách.

Ostatní výstavní prostory 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jsou přístupné návštěvníkům bez omezení. Lidé mohou navštívit například stálou expozici muzea – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost, expozici František Bartoš: Pedagog, jazykovědec, etnograf nebo výstavu Všichni jsme příbuzní, která dokumentuje život a kulturu indiánů. Na čtvrtek muzeum připravilo i besedu o cestování po Tahiti.

Zajímavé besedy se uskuteční tento týden také v budově 15. Knihovna přiblíží život spisovatele a faráře Jana Karafiáta, který se proslavil Broučky. V kavárně Šachmat ve středu zazní jazzové tóny v podání kapely Quattro Formaggi z Prahy a ve čtvrtek vědci pohovoří o tom, jak vzniká déšť.

Více o programu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU zde

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků