Hlavní obsah
Ostrava 5.3.2017 Kampaň Zdravě po Ostravě. Výstava od 1. do 31. března2017 Foto: Josef Zajíc

Výstava Zdravě po Ostravě je k vidění ve foyer radnice na Prokešově náměstí

Prvním březnovým dnem začala ve foyer radnice města Ostravy na Prokešově náměstí výstava s názvem Zdravě po Ostravě s podtitulem Jak cestovat rychle, levně a bezpečně. Kam cestovat v Ostravě návštěvníkům poradí na pobočce Věž Ostravského informačního servisu, kde již od 4. března jezdí nový výtah.

Ostrava 5.3.2017 Kampaň Zdravě po Ostravě. Výstava od 1. do 31. března2017 Foto: Josef Zajíc
Výstava Zdravě po Ostravě je k vidění ve foyer radnice na Prokešově náměstí

Výstava Zdravě po Ostravě prezentuje na deseti velkoplošných panelech hlavní principy stejnojmenné informační kampaně, kterou se město Ostrava snaží své občany a návštěvníky motivovat k tomu, aby před osobní automobilovou přepravou upřednostnili cestování po městě Ostravě veřejnou hromadnou dopravou.

„Jedním z velkých zdrojů znečištění ovzduší v našem městě je doprava. Kampaň Zdravě po Ostravě má cíl prezentovat veřejnosti možnosti alternativních druhů dopravy a seznámit je s jejich výhodami,” řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

„Ke zlepšení kvality ovzduší v Ostravě můžeme přispět každý z nás svým chováním a aktivním přístupem. Lidé by neměli jen pasivně přihlížet, ale třeba i tím, že nechají auto doma a pojedou do práce tramvají, mohou alespoň malým dílem přispět ke zlepšení životního prostředí. Je na každém z nás jaký způsob přepravy zvolíme. A až to počasí dovolí, můžeme konečně sednout na kolo,” dodala Kateřina Šebestová.

Projekt Zdravě po Ostravě je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí. Výstava potrvá do 31. března 2017.

Nový výtah na Věž

Na pobočku Věž Ostravského informačního servisu lze vyjet novým, rychlým výtahem.

Výtah byl spolu s pobočkou uzavřen od 30. ledna. V průběhu pěti týdnů byl výtah demontován a vyměněn za nový se zvukovou informací, tlačítky s Braillovým písmem, novými dveřmi a řídící jednotkou. Provoz výtahu byl obnoven v pátek 3. března a obnovena byla i činnost pobočky Věž Ostravského informačního servisu (OIS). Náklady na výměnu byly 1,3 miliónu korun s DPH. Poslední výměna výtahu proběhla v roce 2000.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků