Hlavní obsah
Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT

Výstava Sběratelské panenky je k vidění pouze do konce prázdnin

Už jen několik dní mohou lidé navštívit svým rozsahem největší výstavu sběratelských panenek v České republice, která představuje více než tisícovku různorodých historických i moderních panenek, stovky medvídků i historických kočárků. K vidění je denně do 31. srpna ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU ve Zlíně.

Foto: archiv 14|15 BAŤŮV INSTITUT
Výstava Sběratelské panenky je k vidění pouze do konce prázdnin

Autorská výstava Sběratelské panenky Moniky a Nikol Chmelařových nabízí pohled na panenky různých velikostí a materiálů. Ve sbírce jsou zastoupeny jak historické panenky, kdy nejstarší byla vyrobena okolo roku 1890, tak i moderní barbie či rebornovaná miminka, které vytvořily přímo autorky výstavy. Ty se rebornování věnují již řadu let a na výstavě je zastoupeno velké množství rebornovaných miminek.  

„Nejcennější panenkou je pro nás slečna Garbiela, která získala v roce 2013 první místo v katergii reborn profesionál na Mezinárodním festivalu panenek a medvídků v Sonnebergu v Německu. Byl to pro nás velmi nečekaný úspěch,“ uvedla sběratelka a autorka výstavy Monika Chmelařová.

Výstava ukáže také netradiční panenky. Jednou z nich je například Mořská panna, která zaujímá pozici největší panenky ve sbírce. Po natažení ocasu měří 163 cm. Výstavu doplňuji také stovky medvídků, historických kočárků i kolébek, které k panenkám neodmyslitelně patří. Pro děti je připravena také interaktivní hra.

Výstava je otevřena denně od 10.00 do 18.00 v konferenčních sálech v 15. budově továrního areálu.

Vstupné: dospělí 69 Kč, děti, studenti a důchodci 39 Kč a děti do 3 let zdarma.

Další informace na www.14-15.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků