Hlavní obsah
Plzeňské osobnosti sdělují prostřednictvím výstavy své názory na konzumaci alkoholu nezletilými. Foto: Magistrát města Plzně

Výstava Respekt věnuje pozornost konzumaci alkoholu mladistvými

Výstava s názvem Respekt, která je součástí komunikační kampaně Respektuj 18, je k vidění v plzeňských Smetanových sadech. Plzeňské osobnosti sdělují prostřednictvím výstavy své názory na konzumaci alkoholu nezletilými.

Plzeňské osobnosti sdělují prostřednictvím výstavy své názory na konzumaci alkoholu nezletilými. Foto: Magistrát města Plzně
Výstava Respekt věnuje pozornost konzumaci alkoholu mladistvými

Venkovní expozice ve Smetanových sadech, jež bude veřejnosti přístupna do 19. srpna, navazuje na komunikační kampaň v prostředcích městské veřejné dopravy a na distribuci informačních materiálů do restauračních zařízení a maloobchodů.

Cílem společného projektu je změnit přístup veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými a podpořit omezení prodeje a podávání alkoholu těmto osobám. Samotná výstava představuje vybrané osobnosti Plzně, které se vyjadřují k danému tématu a k respektu, jednomu z důležitých druhů lidského postoje k jiným osobám či názorům.

"Naším cílem je, aby si lidé při prohlížení výstavy uvědomili, že respekt má mnoho podob. Člověk může být respektován nejen pro své činy, ale i postoje. A jedním z těchto postojů může být například to, že neschvaluje prodej a podávání alkoholu mladistvým," uvedl Aleš Průša, vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu.

"Oslovili jsme některé plzeňské ikony, které vzešly z projektu společnosti Plzeň 2015 a svým životem jsou určitou inspirací pro ostatní," uvedla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Mezi oslovenými ikonami jsou tak například Jana a Martin Fojtíčkovi, zakladatelé neziskové organizace Ledovec, architekt Jan Soukup, učitelka základní školy Eva Markvartová, plzeňský biskup František Radkovský nebo malíř, sochař a restaurátor Jaroslav Šindelář.

Organizátoři projektu usilují o zapojení široké veřejnosti do diskuze o snížení tolerance pití alkoholu nezletilými a z tohoto důvodu zvolili jako prostředek venkovní výstavu. Její součástí je takzvaná Respekt stěna, prostor, kde lidé mohou vyjádřit, co nebo koho respektují a proč.

"Věříme, že výstava ve veřejném prostoru, je dobrým místem pro otevření široké diskuse nad tématem kampaně. Chtěli bychom požádat všechny její návštěvníky, aby svým názorem přispěli k rozvoji společenských postojů, které pomohou našim dětem bezpečně projít obdobím dospívání," uvedl Petr Hrouzek, ředitel plzeňského Centra protidrogové prevence a terapie.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků