Hlavní obsah
48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram zahájil světoznámý hornista Radek Baborák spolu s hudebním tělesem Orquestrina Foto: Martin Andrle

Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

Ve čtvrtek 28. dubna byl v Divadle A. Dvořáka Příbram za zvuku horny světoznámého Radka Baboráka oficiálně zahájen 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Během večera v doprovodu Orquestriny zazněly kromě Dvořákovy „Novosvětské“ také skladby dalších autorů.

48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram zahájil světoznámý hornista Radek Baborák spolu s hudebním tělesem Orquestrina Foto: Martin Andrle
Vynikající Baborák úspěšně zahájil 48. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram

V nadcházejícím týdnu dále vystoupí Stratos Quartett nebo Spohr Violin Duo a proběhne velkolepý Den s Antonínem Dvořákem.

„Ve čtvrtek večer nám vynikající Radek Baborák spolu s Orquestrinou úspěšně otevřeli 48. ročník festivalu. Byl to velice krásný koncert a jsme rádi, že si brilantní hru a talent všech vystupujících hráčů mohlo užít i naše příbramské publikum. Máme první nadšené reakce, které nás velmi těší. Zároveň však již myslíme na další týdny a krásné hudební zážitky, které nás ještě čekají,“ řekla po zahájení Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram jeho ředitelka Albína Houšková.

V úterý 3. května se v Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami uskuteční koncert s názvem Dvořákův Americký sen. Jedná se o premiéru hudebně-literárního pořadu na téma pobytu Dvořáka v Americe, jeho tvorby a vzpomínání na Vysokou a Příbramsko. Den poté ve středu 4. května proběhne unikátní open air projekt Den s Antonínem Dvořákem, jenž zahrnuje zhruba 20 koncertních vystoupení, výchovných programů a besed na nejrůznějších místech Příbrami.                   

„Ráda bych nejen příbramské posluchače pozvala na další velká hudební esa, která k nám zavítají hned v následujícím týdnu. Ve čtvrtek 5. května od 19 hodin zahraje v Galerii Fr. Drtikola Příbram česko-rakousko-japonský komorní soubor Stratos Quartett, který se svým charakteristickým zvukovým a uměleckým projevem sbírá ocenění po celém světě. V sobotu 7. května se pak budeme společně těšit z houslového koncertu Jany Ludvíčkové a Ondřeje Lébra neboli Spohr Violin Dua proslulého u nás i v zahraničí. Proběhne na Zámku Březnice od 19 hodin a zazní například skladby od Dvořáka, Spohra, Haydna či Bartóka,“ pozvala diváky Houšková.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků