Hlavní obsah
Foto: Promo Kapitán Demo

Vsetínský majáles už tento pátek

Po třech letech zažijí na Vsetíně květnovou open air akci "majáles" pro studenty v původním provedení. V pátek 24. května bude od 17.30 hodin do 22.00 hodin žít náměstí Svobody hudbou a tancem.

Foto: Promo Kapitán Demo
Vsetínský majáles už tento pátek

„Dramaturgie Vsetínského majálesu 2019 vsází na začínající studentské kapely i na úspěšné vsetínské bandy rozličného žánrového ražení. Chybět nebudou ani největší hudební objevy současné české scény nebo street dance. Věříme, že letošní program majálesu si najde své příznivce a okolí náměstí Svobody ožije studentským životem,“ přiblížila Eva Hennelová z pořádajícího Domu kultury Vsetín.

„V předchozích letech byl pro vsetínské studenty za jejich spoluúčasti pořádán Studentský happening, kdy jsme usilovali o realizaci konceptu studentské akce, na které by se osobně podíleli grafikou, výběrem programu i realizací vlastního vystoupení. Naše očekávání však nebyla zcela naplněna, a tak jsme se rozhodli po třech letech navrátit k původnímu modelu majálesu, který kombinuje program známých českých interpretů a místních studentských kapel,“ uvedla Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury.

A na koho se tedy Vsetíňáci mohou těšit? Covery českých i zahraničních interpretů zahrají studenti vsetínského Masarykova gymnázia, kteří si říkají Not Yet.

„Na open air akci v našem rodném městě jsme nehráli 7 let, naposledy na majálese 2012. Tento rok slavíme 15 let kapely, tak bychom to chtěli udělat ve velkém stylu a do té doby bychom taky chtěli vypustit ven nový singl,“ prozradil Tomáš Hennel z kapely Criminal Colection. Ta se za posledních pár let vypracovala do pětky toho nejlepšího, co Česká republika nabízí v kategorii punk rocku. Jejich energií a humorem nabité show jsou neopakovatelným zážitkem, který sklidil obdiv a uznání i u lidí, kteří daný styl zdaleka neposlouchají.

Na své si však přijdou i fandové street dance. All Style Unit působí pod záštitou TJ Sokol Vsetín a sbírá úspěchy po celorepublikových soutěžích.

Se svou kapelou na Vsetíně vystoupí také Thom Artway, zpěvák, textař a kytarista, který aktuálně patří k nejuznávanějším mladým muzikantům české hudební scény. První singl I Have No Inspiration (2015) zaznamenal obrovský úspěch. Stal se hitem a na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Za debutové album Hedgehog získal Thom hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku.

O pořádnou tečku majálesu se svým kontroverzním vzezřením, chováním i texty postará Kapitán Demo se supportem 3 hudebníků a DJ. Vlastním jménem Jiří Burian je synem písničkáře, hudebníka a spisovatele Jana Buriana a vnukem hudebního skladatele a divadelníka E. F. Buriana. V letošním roce byl nominován na Cenu Anděl.

Vstup volný.

Další informace na www.dkvsetin.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků