Hlavní obsah
Foto: Klára Blažková

Vsetínské Dolní náměstí ožije valašskými Velikonocemi

Na letošní Zelený čtvrtek připravil Dům kultury Vsetín program pro celou rodinu s názvem Valašské Velikonoce na Vsetíně. Již od deváté hodiny ranní bude zájemce čekat jarmark, zábavný program pro děti a kulturní vystoupení na Dolním náměstí.

Foto: Klára Blažková
Vsetínské Dolní náměstí ožije valašskými Velikonocemi

Velikonoční jarmark potrvá až do 17. hodiny a nabídne regionální farmářské produkty a další zboží. K zakoupení či ochutnání bude pro návštěvníky medovina, trubičky, koláče, frgály, sýry, trdelníky, bramboráky, víno, zelené pivo, mrkvové dortíky, koření, čaje, káva, uzenářské výrobky, zvěřinové speciality, kraslice, velikonoční dekorace, papírové krajky, keramika, drátkované výrobky, bylinná mýdla a mnoho dalšího.

Dopoledne bude patřit vystoupení dětí ze vsetínských mateřských škol Kobzáňova, Na Kopečku a Teddy Bear, dále pak zábavnému pořadu Veselý dvorek s živými zvířátky, ukázkami a povídáním farmáře Vojty Molka. Valašské pěsničky se budou rozléhat Dolním náměstím v podání gajdoše Petra Sovjáka z Neubuze.

V odpoledním čase od 14.30 do 15.00 se představí domácí cimbálová muzika Malá Jasénka i se svými zpěváčky, s nimiž si můžete přijít zazpívat a poveselit se.

Čtvrteční velikonoční program zakončí od 15.00 koncert pětičlenné dixielandové kapely Stanley's Dixie Street Band z Kopřivnice, která svým vystoupením ve stylu „à la 20. léta“ program na Dolním náměstí uzavře.

Velikonoční program bude pokračovat v Turistickém informačním centru Masarykovy knihovny. Od 16.00 si zájemci mohou připomenout velikonoční zvyky a tradice. Chybět nebudou velikonoční vajíčka, pletení valašských tatarů z vrbového proutí, ukázka výroby madeirových vajíček, velikonoční tvoření s RMC Sluníčko, výroba jarních misek na kraslice a další. Součástí programu bude od 15.00 celonárodní Čtení Bible v K Klubu – 3. patro knihovny.

V případě nepříznivého počasí je možná změna programu.

www.dkvsetin.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků