Hlavní obsah
Dům kultury Vsetín. Foto: Festival UNITED, oficiální foto

Vsetín zažije první ročník konference ARTKO

Organizátoři vsetínského festivalu UNITED připravili pro křesťanské umělce z řad hudebníků, performerů, tanečníků a výtvarníků novou konferenci nazvanou ARTKO. První ročník se uskuteční od pátku 26. do soboty 27. října ve Vsetíně. Hlavním hostem je španělský mim Carlos Martínez.

Dům kultury Vsetín. Foto: Festival UNITED, oficiální foto
Vsetín zažije první ročník konference ARTKO

„...a než ses tu vzal ty, tma. Prázdnota. Temno. Ale byl tu On a řekl: Budiž světlo. A to světlo jsi ty. Vyjdi z temnoty a hoř. Vždyť jsi dílem Tvůrce, tak tvoř.“ Tak zní podtitul nové konference pro křesťanské umělce.

Její první ročník se uskuteční od pátku 26. do soboty 27. října ve Vsetíně. Akci, která volně navazuje na pražskou Konferenci modliteb a chval 2017, pořádají organizátoři festivalu UNITED ve spolupráci s Křesťanskou akademií mladých (KAM).

Hlavní koordinátorka Markéta Satková uvádí: „Akce je určena především křesťanským umělcům – hudebníkům, performerům, tanečníkům a výtvarníkům, kteří mají zájem setkat a seznámit se, spolupracovat, rozvíjet svůj talent a zářit tím, co jsou a co dělají. Cílem projektu ARTKO je povzbudit mladé, staré, začínající i zkušené umělce.“

Konferenci v pátek podvečer zahájí společný program po kterém bude následovat hodina promítání krátkých videospotů od různých umělců z celého Česka. Ti se s posluchači prostřednictvím nahrávky podělí o svých úspěších, pádech a výzvách v osobním, pracovním i duchovním životě. Sobota je věnovaná hlavně seminářům. Celkem je připraveno 15 různých seminářů, které se uskuteční mezi společným ranním a závěrečným programem.

Mezi vedoucí seminářů patří hlavní zahraniční host, španělský mim Carlos Martínez, který po skončení konference odehraje veřejné divadelní představení. Druhým zahraničním hostem bude britský hudebník a skladatel John de Jong. Dalšími řečníky jsou písničkář Pavel Helan, režisér a scénárista Lubomír Hlavsa, hudebník a producent Lukáš Hradil, tanečnice Aneta Morales, frontman skupiny ESPÉ Julo Slovák, vedoucí sboru Element Lukáš Targosz, divadelník Jakub Tomoszek a další.

Program a podrobné informace jsou zveřejněny na internetových stránkách www.artko.cz. Akci pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci se zapsaným spolkem Křesťanská akademie mladých, z. s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků