Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ÚSZS MSK

Vrtulník zasahoval u vážné dopravní nehody v Karviné

Operační středisko záchranné služby přijalo v sobotu před půl třetí odpoledne oznámení o střetu tří osobních automobilů v městské části Karviná - Doly. Na místě kromě rychlé zdravotnické pomoci zasahoval také vrtulník.

Ilustrační foto Foto: ÚSZS MSK
Vrtulník zasahoval u vážné dopravní nehody v Karviné

Záchranáři na místě nehody ošetřili celkem pět pacientů. Nejvážněji byla zraněna sedmašedesátiletá žena, která při havárii utrpěla poranění hrudníku. Lékař ženě zajistil intraoseální vstup pro nezbytné podávání léků a infuzních roztoků. Pacientka byla poté letecky transportována na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Jednasedmdesátiletý muž byl dalším zraněným, který utrpěl otevřenou zlomeninu dolní končetiny, zhmoždění hrudníku a utrpěl i tržné rány na hlavě. Záchranáři muži podali léky proti bolesti, muž komunikoval. Následně mu byla znehybněna dolní končetina a byl převezen na urgentní příjem Havířovské nemocnice.

Další dvě zraněné ženy ve věku 20 a 21 let byly převezeny k dalšímu vyšetření na chirurgickou ambulanci v Orlové a Karviné s podezřením na poranění hrudníku.

Třiadvacetiletá žena byla poslední zraněnou - měla tržnou ránu dolní končetiny. Záchranáři ženu převezli na chirurgickou ambulanci do Orlové.

"V obou vozidlech bylo celkem šest pasažérů, jeden vyvázl bez zranění. Jedno z vozidel po střetu shořelo. Nehoda také celou silnici na Ostravu a okolní města uzavřela. Řidiči byli odkloněni po objízdných trasách," uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků